Ceza Avukatı

Anasayfa / Ceza Avukatı

Ceza Avukatı

 

Ceza Avukatı Mersin

 

Ceza hukuku, kamu hukuku bölümlerinden bir tanesidir. Suç ve ceza kavramlarını ele alan ceza hukuku davalarında avukatın rolü çok önemlidir. Ceza avukatı Mersin ilinde Ceyhun Güvel müvekkilleri ile özel olarak ilgilenmektedir. 

 

Ceza hukuku genel ve özel olarak iki farklı kolda incelenir. Genel ceza kanunu suç kavramlarını farklı bir şekilde ele alır. Tüm suçları kapsayan ve geçerliliğini koruyan ilkelerdir. Özel ceza kanunu ise bir ülkenin belirlenmiş kanunları doğrultusunda hangi eylemlerin suç olduğunu ve suçların alacakları cezaları kapsar.

 

 

Suçu Oluşturan Maddi ve Manevi Unsurlar

 

Suç; hukuka aykırılık, kusurluluk durumudur. Suçun insan fiili olması gerekmektedir. Suçtan bahsedilebilmesi için belirli şartların olayda mevcut olması gerekir. Her eylem koşullarını kendi içinde barındırır ancak belirli koşulların sağlaması durumu suç olarak ifade edilmektedir. 

 

 

Maddi Unsur

 

Suçun maddi unsurları; fiil, netice, nedensellik bağı ve fail başlıklarıyla birlikte incelenmelidir. Fiil; işlenen eylemdir. Fail; eylemi işleyen kişidir. İnsan olması gereklidir. Maddi unsurlarda dikkat edilmesi gereken en önemli husus netice ve suçun işlenmesi ile doğan sonuç arasındaki nedensellik bağıdır.

 

Nedensellik bağı; işlenen eylem ile netice arasında illiyet bağı olmasıdır. Yeni suç bir sebep- sonuç ilişkisi içerisinde işlenmiş olmalıdır. Suçun maddi unsurları bu şekilde değerlendirilmektedir. Maddi unsunlar konusunda detaylı bilgi almak ve dava açmak istiyorsanız avukata danışmanız gereklidir. Ceza avukatı Mersin ilinde ulaşabileceğiniz Ceyhun Güvel, müvekkillerine özel bir ilgi ile yaklaşmaktadır. Dava sürecinde yanlış bir adım atmamanız için avukatınızla birlikte hareket etmeniz oldukça önemlidir.

 

 

Manevi Unsur

 

Failin işlediği suç ile arasındaki manevi bağ, manevi unsurları içerisinde değerlendirilir. Manevi unsurlar ikiye ayrılır;

 

1)Kast

 

Doğrudan kast; Bilerek ve isteyerek suçun işlenmesidir.

Olası Kast; Kişinin suçun unsurlarının gerçekleşeceğini öngörmesine rağmen suçu işlemesidir. Olası olmasının sebebi suçun işlemek isteyip istemediğinin bilinmiyor olmasıdır.

 

2)Taksir 

 

Tedbirsizlik, dikkatsizlik gibi durumlarda ortaya çıkan suçtur. Fail suçu işlemek istemez ancak öngörür. Taksir de bilinçli ve bilinçsiz taksir olarak ikiye ayrılır. Bilinçsiz taksir öngörülmeyen ve istenmeyen bir sonuç olarak ifade edilebilir. Bilinçli taksir, sonucun öngörülmesine rağmen istenmemesinden meydana gelen suçtur. 

 

Ceza Avukatı Seçerken Dikkatli Olmanız Gerekir

 

Ceza avukatı Mersin ilinde ihtiyaç duyulan bir avukattır. Seçtiğiniz her avukat elbette iyi bir eğitim almış ve size deneyimleri ile destek olacak avukatlardır. Ancak Ceza Avukatı Mersin müvekkil ile atıla her adımı paylaşması önemlidir. Bu sebeple Ceyhun Güvel Mersin Avukat adresinde birlikte yürüyeceğiniz bir avukat için iletişime geçebilirsiniz. 

 

Ceza Avukatı Mersin de Arıyorsanız!

 

Mersin'de bir ceza avukatı arıyorsanız iyi bir araştırma içerisine koyulmanızı tavsiye ediyoruz. En iyi ceza avukatı birtakım kriterler göz önüne alındığında ortaya çıkmaktadır. Doğru bir ceza avukatı ile çalışmak istiyorsanız şu kriterleri göz önüne almanızda yarar vardır;

1- Avukatın tecrübesi,

2- Avukatın referansları,

3- Avukatın sizinle iletişimi,

4- Avukatın sahip olduğu kadrosu,

5-Avukatın araştırma yapma kabiliyetine sahip olup olmaması...

 

Ceza Avukatı Mersin de araştırıyorsanız saymış olduğumuz bu 5 kriterleriniz içerisine dahil etmenizde yarar görüyoruz. En iyi avukat ile çalışmak ve Ceza dava süreçleri ile ilgili olarak çok daha kapsamlı bilgiler edinmek için Ceza avukatı mersin sayfamızı ziyaret edebilir ya da 0507 503 07 79 numaralı telefonu arayabilirsiniz...

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo