İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Mersin Askeri Ceza Avukatı

Mersin Askeri Ceza Avukatı olarak sizlere Askeri Ceza hukuku alanında profesyonel hukuki destek veren avukat bulabilirsiniz. Askeri Ceza hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, bu alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır. Bu noktada, sizlere deneyimli ve bilgili bir Mersin Askeri Ceza Avukatı bulmak için nasıl bir yol izleyeceğinizi anlatabiliriz.

Mersin’de Askeri Ceza davası açmak isteyen kişiler , Mersin Askeri Ceza Avukatı desteğinden yararlanarak haklarını en iyi şekilde savunma ve adil bir sonuç alma şansını artırma fırsatına sahiptir.

Mersin Askeri Ceza Avukatı -ceyhunguvel
Mersin Askeri Ceza Avukatı

Askerlik mesleğinin kendisine özgü özellikleri ve disiplinleri bulunduğundan dolayı asker sıfatını taşıyan kişilerin tabi tutulacakları hukuk kuralları kanunlarda özel olarak belirtilmiştir. Askeri kişilerin normal ceza ve disiplin hukukundan farklı bir yargılamaya tabi tutulacağından dolayı Askeri Ceza Avukatı burada kritik bir öneme sahiptir…

Askeri Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Ülkemizde 1982 anayasasına göre askeri cezalar için özel askeri mahkemeler kurulmuştu. Ancak 2017 yılında çıkartılan yeni yasa ile birlikte askeri mahkemeler ortadan kaldırılmıştır. Bu tür cezalar düzenlenen askeri ceza kanuna göre verilmektedir.

Askeri mahkemelerin ortadan kaldırılması ile askeri ceza avukatı kritik bir öneme sahip olmuştur. Çünkü genel davalardan farklı olarak askeri kanunlar hususunda yeterli yetkinliğe sahip olmayan avukatların gireceği davalar haklı olunsa dahi önemli mağduriyetler ile sonuçlanabilmektedir.

Askeri ceza avukatlarının bakmış oldukları davaları şu şekilde sıralamak mümkündür;

  • İzin tecavüzü davaları,
  • Emre İtaatsizlik davaları,
  • Firar davaları,
  • Ast ve üste müessir fiil davaları,
  • Hizmete mahsus eşyayı tahrip ve terk etme davaları,
  • İsyan davaları,
  • Görevi ihmal ve kötüye kullanma davaları,
  • İç hizmet kanunu kapsamındaki davalar,
  • Taksirle adam öldürme davaları,
  • Silah kullanma yetkisi kapsamındaki suçlara ait davalar…

 

 

Tecrübeli Askeri Avukat ile Çalışmanın Faydaları

2017 yılında yapılan referandum ile birlikte askeri mahkemelerin sivil mahkemeler ile birleştirilmesi sonucunda önemi artan askeri avukatlar ile çalışılması kritik bir öneme sahiptir. Askeri cezalar çok geniş bir kapsam ve disiplinleri kapsadığından dolayı mutlaka tecrübeli bir askeri avukat ile çalışılması gerekmektedir.

Tecrübeli askeri avukat olası mağduriyetleri askeri kanunları iyi bilmesi sayesinde ortadan kaldırabilmektedir. İşini iyi bilen askeri avukatlar süreci kısaltarak zamandan da önemli bir tasarruf elde edilebilmesine, bunla doğru orantılı olarak da psikolojik sıkıntıların görülebilmesinin önüne geçmektedir.

Deneyimli Mersin Askeri Avukat!

Deneyimli Mersin Askeri Avukat  diye bir nitelendirme Reklam yasağına aykırıdır. Ama burada anlatılmak istenen müvekkillerini odak noktalarına alarak davalarda haklarını en iyi şekilde savunabilmek için oldukça titiz çalışmalar yürüten avukatlardır. Davanın soruşturma aşamasından davanın kesinleşme aşamasına varıncaya kadar aynı disiplin ile özverili çalışmalar gerçekleştiren Askeri Ceza Avukatı  ve avukatları sayısız askeri davada görev alarak önemli başarılara imza atabilecek hale gelirler.

 Mersin Askeri Avukat , Mersin Ceza Avukatı gibi uzmanlık alanları belirtmek Reklam yasağına aykırı olup avukatlara ziyaret gerçekleştirerek uzmanlık alanlarını öğreniniz.

İletişim Formu

Aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde ilgili departmanımız sizi yanıtlayacaktır.