İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Toroslar Avukat

Av.Ceyhunguvel

Toroslar avukat seçim adımının sonrasında davanın açılması, dava hakkında dosyanın iletilmesi ve takip edilmesi konusunda tüm süreçler ile alakalı vekaletinizi verebilirsiniz. Bu şekilde mahkeme süreçleri ile bizzat ilgilenmek yerine gerekli olan adımları avukatınız aracılığı ile tamamlama hakkınız bulunuyor. Avukat seçim süreci içerisinde hangi uzmanlık alanında tahsil yapıldığı da dahil olmak üzere birçok noktada gerekli olan incelemeler yapılmalıdır. Daha öncesinde alınan davalarda ne derece olumlu ve başarılı sonuçların elde edildiği de çok önemlidir.

Bilişim Suçları Nelerdir?

Toroslar avukat bilişim suçları alanında da hizmet vermeye devam ediyor. Teknolojinin gelişimi ile beraber suçların da artık bilişim cihazları üzerinden işlendiği çok daha kapsamlı bir dönem yaşanmaktadır. Bu alanda bir bilişim sistemine izinsiz girmek ya da bilişim sisteminin işlerliğini bozmak bu suçlar kapsamında incelenir. Bu suçlar aynı zamanda siber suçlar olarak da nitelendirilmektedir. Bilişim suçları kapsamında avukat desteği alırken oluşan bu yeni literatüre hakim olunup olunmadığına da dikkat edilmelidir.

Yaygın Bilişim Suçu: Sosyal Medya Hesaplarının Ele Geçirilmesi

Toroslar avukat uzmanlık alanları incelenirken özellikle gelen başvuruların sosyal medyada yaşanan sorunlardan kaynaklandığı da görülmektedir. Sosyal medyada yapılan hakaretler başta olmak üzere bir kişinin sosyal medya hesabının ele geçirilmesi gibi hususlar direkt olarak siber suçlar kapsamında değerlendirilmektedir. Bir kişinin hesabının ele geçirilmesi ve kötü amaçlar ile kullanılması durumunda gerekli olan delillerin toplanmasının hemen sonrasında dava açma aşaması tamamlanır. son dönemlerde yaşanan hukuki gelişmeler ile beraber online alanda da kişisel hakların korunmasına dair oldukça önemli adımlar atılmaktadır.

Verileri Değiştirme Suçları

Toroslar avukat desteği kapsamında verilerin değiştirilmesi suçu ve bunun siber suçlar kapsamında dava edilmesi de kendini göstermektedir. Bilişim suçları alanında bir sisteme girmek bir suç başlığı iken bunun yanı sıra sisteme girilmesinin hemen akabinde sistemde yer alan verilerin değiştirilmesi de bir diğer sorun olarak karşımıza çıkıyor. Bu durum da ayrı bir suç başlığı olarak değerlendirilmektedir.

Bu alanda en yaygın görülen örneklerin başında kesinlikle okul sistemlerine girilerek sınav sonuçlarının değiştirilmesi geliyor. Otoriteler tarafından gerekli olan başvurularının yapılması sonrasında bu atılım siber suçlar kapsamında değerlendirilecektir.

Boşanma Hukuku Konusunda Yardım Alın

Toroslar avukat desteğinden boşanma alanında da istifade etme hakkınız bulunuyor. Bu alanda boşanma sürecinin sizin için yıpratıcılığının minimum seviyeye inmesi için alanında yetkin olan bir avukattan destek alınmasının büyük önem arz ettiği de görülüyor. Ceyhun Güvel boşanma sürecinde haklarınızın korunması ve evlilik biriliğinin sonlandırılması konusunda size gerekli olan desteği sunacaktır. Nafaka ve velayet davalarında da daha öncesinde almış olduğu olumlu sonuçlar ile müvekkillerin süreci sorunsuz atlatacağının izlenimini veriyor.

Boşanma Dava Çeşitleri Nelerdir?

Boşanma davası çeşitleri denildiği zaman akla çekişmeli ive anlaşmalı olmak üzere 2 farklı tür gelmelidir.

  • Anlaşmalı şekilde boşanma adımlarının tamamlanması için çiftlerin en az 1 sene boyunca evliliklerinin resmi olarak devam etmesi gerekiyor.
  • Anlaşmalı boşanmada avukat desteği alınsa dahi tarafların mahkeme salonunda hazır bulunarak boşanmak istediklerini dile getirmeleri lazımdır.
  • Bu uygulamanın temel amacı her iki tarafın da kendi özgür iradeleri ile boşanma kararını almış olduklarından emin olmaktır.
  • Çekişmeli olan boşanmalarda ise delil sunulmasından nafaka taleplerine ve çocukların velayetinin alınmasına kadar her alanda oldukça çetin bir mücadele verilecektir. Tarafların evlilik birliği sonlandırılırken kendi haklarını korumaları için avukat desteği elzemdir.

Her iki türde de yetkin bir avukatın davanın ilerleme aşamasını sizin için daha kolay hale getireceği aşikar!

Nafaka Ödenmemesi Sorunu

Mersin Avukat desteği talep eden kişilerin büyük bir çoğunluğu nafakanın zamanında ödenmemesinden şikayet etmektedir. Bu alanda büyük sorunlara sebebiyet verilmemesi için henüz nafaka bağlama aşamasında kişilerin ödeme durumlarına ve ekonomik gelirlerine uygun bir biçimde miktarın belirlenmesi gerekiyor. Bu alanda da yetkin bir avukatın desteği büyük bir fark yaratabilir. Nafakanın ödenmesine dair gerekli olan celplerin ulaşmasına rağmen zamanın geçmesi durumunda bu miktarın icra yolu ile alınmasına da karar verilebilir.

Disiplin Hapsi Mümkün Mü?

Söz konusu olan nafaka tedbir nafakası ise kişilerin icra kapsamında herhangi bir gelir elde edememesi durumunda disiplin hapsinin uygulanması mümkün olmayacaktır. Fakat diğer nafaka türlerinde durum aynı değildir. Bu aşamaların her birinde kişilerin maddi manevi haklarının evlilik birliği sonlanırken de korunması için büyük çaba sarf edilmektedir. Alanında yetkinliğini ispatlamış olan avukatlar bu alanda tam bir yol gösterici olacaktır. Dava dosyasının takibi ve icra başvuruları da dahil her alanda uygun adımlar atılır.

avukat ceyhun güvel hakkında

Avukat Ceyhun Güvel Mersin'de bulunan Palma Hukuk Bürosu’nda avukatlık faaliyeti göstermektedir.

Yorum yapın