İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Mersin Vergi Avukatı

Mersin Vergi Avukatı olarak sizlere Vergi hukuku alanında profesyonel hukuki destek veren bir çok hukuk bürosu bulunmaktadır. Vergi hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, bu alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır. Bu noktada, sizlere deneyimli ve bilgili bir Mersin Vergi Avukatı bulma konusunda yardımcı olabiliriz.

Mersin’de Vergi davası açmak isteyen kişiler , Mersin Vergi Avukatı desteğinden yararlanarak haklarını en iyi şekilde savunma ve adil bir sonuç alma şansını artırma fırsatına sahiptir.

Mersin Vergi Avukatı -ceyhunguvel
Mersin Vergi Avukatı

Mersin Vergi Avukatı İletişim Bilgileri

Mersin Vergi Avukatı :Avukat Ceyhun Güvel
Telefon :+90 507 503 07 79
Adres :İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin
Mail :ceyhunguvel@ceyhunguvel.av.tr

Vergi hukuku, devlet ve devletin vatandaşları arasındaki vergi ilişkilerini düzenlemeye yönelik olan hukuk dalıdır. Vergi hukuku kapsamında vatandaşların sahip oldukları vergi yükümlülükleri incelenir.

Vergi en önemli vatandaşlık görevlerinden biridir. Devletten alınan hizmetler karşılığında birtakım vergiler verilmesi zorunludur. Vergi verme konusunda hukuk dalı olmasının yararlı taraflarından biri bu konuda yaşanan sorunların çözümü için oldukça önemlidir.

Haksız bir vergi borcu ya da usulsüz bir durum ile karşılaştığınızı düşünüyorsanız vergi hukuku avukatı Mersin adresinde avukatlarla özel olarak görüşebilirsiniz.

Maddi Vergi Hukuku

Vergi hukuku mali hukukun bir kısmı ile ilgilidir. Mali hukuk; kamu giderleri ve gelirlerinin denkleştirilmesine ilişkin hukuki kuralların bütünüdür. Vergi hukuku ise mali hukukun bir kısmını kapsayan vergi konusunu ele almaktadır. Vergi hukuku kendi içinde farklı başlıklar halinde incelenebilir. Bunlardan biri maddi vergi hukukudur. 

Maddi vergi hukuku, vergi borçlarını inceler. Bütün vatandaşların ayrıma maruz kalmadan vergi vermesi gereklidir. İşte bu vergilerin nasıl doğduğunun incelenmesi gereklidir. Maddi vergi hukuku vergilerin doğuşu ve bitişi konularını inceler. Vergi vermekle yükümlü olacak vatandaşların birçok yerde vergi vermeleri gerekir. Bu vergiler nasıl doğar ve vergi verme işlemi nasıl biter konusunun incelenmesi için maddi vergi hukukuna bakılması gereklidir. 

Vergi vermek konusunda yükümlü olmadığınızı ve haksız bir vergi ile borçlandığınızı düşünüyorsanız vergi hukuku avukatı Mersin gibi araştırma yaparak bilgi alabilirsiniz. 

Şekil Vergi hukuku

Şekil vergi hukukunun incelediği başlıklar şunlardır;

  • Vergi tarhı
  • Vergi tahakkuku ve tahsili
  • Vergi uyuşmazlıklarının çözümü
  • Vergilerin icra yolu ile tahsis edilmesi

Vergi verme konusunda bilginiz yok ve icra yolu ile sizden vergi tahsili yapılmak isteniyorsa bir avukat ile iletişime geçmeniz gerekmektedir. Vergi hukuku avukatı Mersin adresinde ekip arkadaşlarımız ile birlikte vergi konusunda sorularınızı cevaplamak ve size yardımcı olmak için hazırız. 

Genel Vergi Hukuku

Vergi hukuku farklı başlıklar altında incelenen önemli bir hukuk alanıdır. Vatandaşların vergi verme sorumluluğunun denetlenmesi gereklidir. Hem vergi devlet açısından gerekli olduğu için bu kanun önemli bir yer tutar. Hem de vergi konusunda usulsüzlük olması durumunda vatandaşın da haklarının ihlal edilmemesi için önemli bir hukuk dalıdır.

Genel vergi hukuku, vergi hukukunun tümünü kapsamaktadır. Bütün vergilerde uygulanacak temel ilkeler vardır. Bu temel ilkelerin kuralları incelenir. Vergi ilişkisinin niteliği de genel vergi hukuku alanında incelenmektedir. Vergiye karşı başvuru yolları ve cebren tahsili için genel vergi hukukuna bakılmalıdır.

Daha çok hukuki makaleler için Mersin Avukat Sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın…

İletişim Formu

Aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde ilgili departmanımız sizi yanıtlayacaktır.