İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Osmaniye Avukat NASIL BULUNUR?

Av.Ceyhunguvel

Osmaniye avukat listesi içerisinde bir çok başarılı mahkeme sonuçları ve tecrübeli meslek geçmişi ile fark yaratmaya devam eden avukat bulunmaktadır.. Hukuki destek alırken mahkeme sonuçlarından savunma detaylarına kadar inceleme yaparak en doğru tercihin yapılması gerekiyor. Bu alanda ağır cezadan bilişim suçlarına kadar birçok alanda gerekli olan desteği Osmaniye avukat olarak bizden alabilirsiniz.

Avukat Desteği

Davanın açılması, ilgililere ulaşılması ve gerekli olan durumlarda takip hakkında müvekkil gelmeden savunmanın yapılması gibi adımların her biri avukatın sorumluluğundadır. Nitelikli bir Osmaniye avukat desteği sizin mahkeme sürecinizin daha sorunsuz şekilde tamamlanması için uygun alt yapı hazırlayacaktır.

Bilişim Suçları Avukatı

Osmaniye avukat branşı kapsamında bilişim suçları alanında gelen talepler de her geçen gün artmaktadır. Teknolojinin gelişimi ile beraber suç terimleri kapsamında da teknolojik tabirlerin kendini göstermeye başladığı fark edilmektedir. Bilişim suçları denildiği zaman dikkate alınması gereken ana başlıklar;

 • Bir bilişim sistemine izinsiz bir biçimde girilmesi en temel bilişim suçları arasındadır. Biri sosyal medya hesabına sahibinin izni olmadan erişim sağlanması da bu minvalde değerlendirilmektedir.
 • Bilişim sisteminin diğer kullanıcılar tarafından işleme alınmasının engellenmesi de ayrıca suç kapsamındadır. Örneğin bir okulun öğrenci işleri sistemine yapılan saldırının sonucunda kişilerin hak ihlallerinden de ayrıca suçlu bulunacağı göz önünde bulundurulmalıdır.

Yasaklı Programların Kullanımı ve Bilişim Suçları

Yasaklı olan bilişim cihazlarının ve programlarının kullanımı da bu kapsamda değerlendirilir. Örneğin ses dinleme ya da kayıt cihazları bu noktada değerlendirilmektedir. Karşı tarafın haberi olmadan kayıt yapılması ya da sesin incelemeye alınması hukuksuzluk olarak nitelendirilir.

Bu hususlara dikkat edilerek hakkınızın korunması için avukatınız ile iş birliği yapabilir ve gerekli olan dava açma adımlarını tamamlayabilirsiniz. Son senelerde bilişim suçlarına karşı oldukça geniş bir hassasiyet gösterilmektedir. Normal koşullarda sosyal hayatta yapılan hakaretlerin sosyal medyada yapılması durumunda cezasız kalması artık söz konusu değil!

Boşanma Davalarında Avukat Desteği 

Osmaniye avukat seçimi yapan kişilerin en sık talepte bulundukları alanların başında boşanma hususu gelmektedir. Boşanma davası süreci ile alakalı olarak dikkate alınması gereken detaylar;

 • Boşanma davalarının açılması sırasında anlaşmalı ve çekişmeli olmak üzere 2 farklı seçenek söz konusudur.
 • Anlaşmalı olan davalarda kişilerin en az 1 sene boyunca evli kalmış olmaları gerekiyor. Evli kalınan bu süre resmi nikahın yapıldığı tarih ile işlemeye başlayacaktır. Bu sürenin hesaplanması sırasında dini nikah gibi unsurların dikkate alınmayacağı ayrıca bildirilmelidir.
 • Anlaşmalı boşanmalarda tarafların mahkemede hazır bulunmaları gerekiyor. bu şekilde her iki tarafın da kendi istekleri ile boşanma adımı konusunda anlaşmaya vardıkları da kanıtlanmış olacaktır.
 • Çekişmeli boşanmalarda ise iki taraf ortak bir zemin oluşturamadıysa bu noktada kişilerin avukat desteği çok daha büyük önem arz edecektir.
 • Boşanmak isteyen tarafın gerekçelerinin deliller ile sunulması mahkemenin lehinize işlemesini sağlayacaktır.
 • Ayrıca vekaletin alınması ya da nafaka bağlanması gibi hususlarda da gerekli olan araştırmaların ve delil toplama süreçlerinin tamamlanması ile süreç daha verimli işleyecektir. Tarafların evlilik birliğinin sonlanması durumunda mağdur olmaması için gerekli olan tüm maddi tedbirlerin alınması ve bu konuda başvuruların yapılması gerekir.

Bu detaylara dair gerekli olan tüm bilgilendirme ve takip işlemleri avukatınız tarafından tamamlanacaktır.

İş Kazası Durumunda Yapılması Gerekenler

İş kazası olması durumunda işçi ve işverene bazı sorumluluklar yüklenir. Bu sorumluluklar kapsamında hem işçi hem işveren bunları yerine getirmelidir. Bir iş kazası olması durumunda yapılacaklar şunlardır;

 • İş kazası olması sebebi ile sağlık müdahalesi gerçekleştirilmelidir.
 • İşyeri bir kaza raporu düzenlemelidir. Düzenlenen kaza raporunda iki tane şahit adı yazılmalıdır. Şahitlerin imzası olması gerekir. 
 • Kaza, bağlı bulunan kolluk birimine bildirilmelidir. Bu emniyet ya da jandarmadır. 
 • Aynı zamanda kaza bağlı bulunan sosyal güvenlik kurumuna da bildirilmelidir. 

İş kazası geçirilmesi halinde bu şartların gerçekleşmesi gerekir. Bu işlemlerin yapılmaması kanunda belirtilen kurallara uyulmaması anlamına gelmektedir. Başvurulacak yer ise iş kazası avukatlarıdır.

İş Kazası Halinde Açılacak Davalar 

İş kazası yaşanması halinde işçinin yaralanması ve ölmesi durumları ilgili kolluk birimlerine bildirilir ve savcı tarafından dava yürütülür. İşçinin yaralanması halinde işçi, gördüğü zararın temini için dava açabilir. Hangi davaların açılacağı konusunda detaylı bilgiyi iş kazası avukatlarından öğrenebilirsiniz. 

İş kazası geçirdiyseniz zararın temini için iş kazası avukatları ekibimiz ile tazminat davası açabilirsiniz. Aynı zamanda psikolojik olarak da yıpranma durumunuzdan dolayı manevi tazminat davası açabilirsiniz. Tazminat davası açarken bir avukat ile birlikte hareket etmeniz önemli bir etkendir.

Çünkü işyeri kazasında maddi olarak büyük zarara uğramamış olsanız da psikolojik olarak yıprandığınız kesindir. Sonuçta kaza sonrasında da çalışacağınız iş yerinden kaza aklınıza gelir ve işinize odaklanmayabilirsiniz. Hatta tüm bunların yanı sıra bir daha çalışmak istemeyebilirsiniz. Bu sebeple sizin manevi zararınızın giderilmesi önemlidir. Manevi zarar temini konusunda bilgi almak ve işlem yapmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

İş Kazası Sonucunda Ölüm Olması Durumunda Ne Yapılır?

Bir iş kazası sebebi ile yakınınızı kaybettiyseniz elde edeceğiniz haklar vardır. Bunlar maddi ve manevi tazminat davası açma hakkınızdır. Kaybettiğiniz yakınınız sayesinde elinize para geçiyor ve maddi olarak kayıp yaşadıysanız maddi tazminat davası açmanız gereklidir. Aynı zamanda mavi olarak yıprandığınız için dava açabilirsiniz. Tüm bu süreçlerde destek almak için Mersin Avukat ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Ağır Ceza Davaları

Osmaniye avukat branşı kapsamında ağır ceza alanında da gerekli olan avukatlık hizmetleri verilmektedir.

 • Ağır ceza avukatlığı kapsamında kasten ve taksirle adam öldürme en temel suçlar arasındadır.
 • Yağma ve gasp suçları da bu mahkeme kapsamında davalara konu edinilmektedir.
 • Rüşvet ve zimmete para geçirme gibi suçlar da ağır cezanın yetki alanındadır.

Osmaniye avukat alternatifleri arasında seçiminizi tamamladıktan sonra yetkin bir ekip ile sizin dava sürecinizin daha sorunsuz tamamlanması için uygun adımlar atılacaktır. Tecrübeli ekiplerden hizmet almak bu konuda çok önemlidir. Ağır ceza alanında daha önce hangi davalara bakıldığı ve hangi sonuçların alındığı da incelenmelidir. Avukatlık alanında iş birliği kurarak hukuki yargılamanın sizin için daha az stresli ve kontrollü bir biçimde ilerlemesini mümkün kılabilirsiniz.

Dava Seyrinin Takip Edilmesi

Dava seyrinin takip edilmesi kadar davanın nasıl işlediği ile alakalı gerekli olan bilgilendirmeler de yapılacaktır. Bu bilgilendirmeler ile sizin sürecin gidişatı hakkında net olarak veri sahibi olmanız mümkün kılınacaktır.  

Ağır ceza davalarının olağan ve olağanüstü hukuk yolları ile itiraza açık olduğunu bilmelisiniz. Bu yolları değerlendirirken ve alınan kararlara itiraz ederken de avukat‘ın alanında yetkin olması en temel özelliklerden bir tanesidir. Temyiz ve istinaf gibi adımlarda dilekçenin hazırlanmasından başvurunun takibine kadar tüm süreç avukat tarafından üstlenilir.

avukat ceyhun güvel hakkında

Avukat Ceyhun Güvel Mersin'de bulunan Palma Hukuk Bürosu’nda avukatlık faaliyeti göstermektedir.

Yorum yapın