İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Mersin Tapu Avukatı

Mersin Tapu Avukatı olarak sizlere Gayrimenkul hukuku alanında profesyonel hukuki destek veren bir çok hukuk bürosu bulunmaktadır. Tapu hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, bu alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır. Bu noktada, sizlere deneyimli ve bilgili bir Mersin Tapu Avukatı bulmanıza yardımcı olmak için bilgilendirebiliriz.

Mersin’de Tapu davası açmak isteyen kişiler , Mersin Tapu Avukatı desteğinden yararlanarak haklarını en iyi şekilde savunma ve adil bir sonuç alma şansını artırma fırsatına sahiptir.

Mersin Tapu Avukatı -ceyhunguvel (2)
Mersin Tapu Avukatı

Mersin Tapu Avukatı İletişim Bilgileri

Mersin Tapu Avukatı :Avukat Ceyhun Güvel
Telefon :+90 507 503 07 79
Adres :İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin
Mail :ceyhunguvel@ceyhunguvel.av.tr

Mersin Tapu Avukatı işleriniz için avukatlar; tapu alımı-satımı, kiralanması ve devri ile ilgili olarak sözleşmelerin düzenlenmesi, kat mülkiyetinden kaynaklanan sorunlar, tapu iptal ve tescil davaları gibi birçok alanda hizmetlerini sürdürmektedir. Mersin Tapu Avukatı arayışı içindeyseniz? Mersinde bulunan avukatlar ve ekipleri size bu konuda tecrübesiyle size yardımcı olacaklardır.

TAPU İPTALİ VE TESCİL DAVALARI

Tapu davası uygulamada sıklıkla karşılaşılan dava türlerindendir. Mersin ili inşaat alanında oldukça gelişmiş bir il olduğundan İnşaat Hukuku da oldukça önemlidir. Tapu İptali ve Tescili Davaları teknik davalardan olduğundan Tapu davalarında uzman avukat ile çalışılması hak kaybı yaşanmasını önleyecektir.

Bu nedenle Tapu İptali ve Tescil Davalarında görevli ve yetkili mahkemelerin hangi mahkemeler olduğu üzerinde duracağız.

TAPU İPTALİ VE TESCİL DAVASINDA GÖREVLİ MAHKEME HANGİSİDİR

Tapu İptal ve Tescil Davası hangi mahkemede açılır? Bu soru Tapu İptali Davası Açmak isteyen kişilerin merak ettiği ilk soruların başında gelmektedir. Görev kuralları, bir davaya o yerdeki mahkemelerden hangisinin bakacağını gösterir. Mahkemeler genel mahkemeler ve özel mahkemeler olarak ayrılır. Genel mahkemeler de Asliye Hukuk Mahkemesi ve Sulh Hukuk Mahkemesi olarak ikiye ayrılır. Peki, Mersin Tapu İptali ve Tescil Davası hangi mahkemede açılır? Bu soru Mersin Gayrimenkul Avukatı, Mersin Hukuk Bürosu, Mersin Tapu Avukatı olarak tarafımıza en çok yöneltilen sorulardandır. Tapu İptali ve Tescil Davası asliye hukuk mahkemesinde görülen davalardandır.

İmar uygulaması sonucu oluşan tapuların iptali davalarında hangi mahkemenin görevli olduğu konusunda fikir ayrılığı vardır. Baskın görüşe göre, İmar Affı Kanunu ve İmar Kanunu hükümlerine göre tapuya kaydedilen taşınmazlar için iptal ve tescili davası açılabilmesi için öncelikle idari yargıda idari işlemin iptali davası açılmalı ardından adli yargıda tapu iptali ve tescil davası açılmalıdır. Mersin Tapu İptali ve Tescil Davasının görevli ve yetkili mahkemede açılması gerekmektedir. Mersin Gayrimenkul Avukatı, Mersin İnşaat Avukatı olarak müvekkillerimize Mersin Tapu İptali Davası konusunda en iyi şekilde hizmet vermekteyiz.

TAPU İPTALİ VE TESCİL DAVASINDA YETKİLİ MAHKEME HANGİSİDİR

Tapu İptal ve Tescil Davası nerede açılır? Yetki kuralı, tapu iptal ve tescil davasına neredeki mahkemenin bakması gerektiğini belirten kurallardır. Tapu iptal ve tescili davası taşınmazın bulunduğu yerdeki mahkemede açılmalıdır. Bu yetki kuralı kesin yetkidir. Tapu iptali ve tescil davası yetkisiz mahkemede açıldığı takdirde mahkeme yetkisizlik kararı vererek dosyayı yetkili mahkemeye gönderecektir.

EMLAK DAVASI ve GAYRİMENKUL DAVASINDA AVUKATIN ÖNEMİ

Alanında uzman Gayrimenkul Avukatı ile çalışmayan kişilerin hak kaybına uğrama ihtimali yüksektir. Kural olarak kanunlarımızda avukatla temsil zorunlu değildir. Bu nedenle Gayrimenkul Davalarında da avukatla temsil zorunlu değildir. Ancak dava sürecinin gayrimenkul avukatı ile yönetilmesi ve yürütülmesi, kişinin ileride hak kaybına uğrama ihtimalini ortadan kaldıracaktır. Mersinde bulunan hukuk büroları da Mersin Gayrimenkul Avukatı, Mersin Taşınmaz Dava Avukatı, Mersin Tapu Avukatı, Mersin Arsa Avukatı, Mersin Tarla Avukatı, Mersin Emlak Avukatı olarak müvekkillerine en iyi şekilde hizmet vermektedir.

İletişim Formu

Aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde ilgili departmanımız sizi yanıtlayacaktır.