İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Mersin Boşanma Avukatı

Mersin Boşanma Avukatı olarak sizlere Aile hukuku alanında profesyonel hukuki destek veren bir çok hukuk bürosu bulunmaktadır. Aile hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, bu alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır. Bu noktada, sizlere deneyimli ve bilgili bir Mersin Boşanma Avukatı nasıl seçeceğinize yardımcı olabiliriz.

Mersin’de boşanma davası açmak isteyen kişiler veya çiftler , Mersin Boşanma Avukatı desteğinden yararlanarak haklarını en iyi şekilde savunma ve adil bir sonuç alma şansını artırma fırsatına sahiptir.

Mersin Boşanma Avukatı
Mersin Boşanma Avukatı

Mersin Boşanma Avukatı İletişim Bilgileri

Mersin Boşanma Avukatı :Avukat Ceyhun Güvel
Telefon :+90 507 503 07 79
Adres :İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin
Mail :ceyhunguvel@ceyhunguvel.av.tr

Mersin boşanma avukatı bir Mersin boşanma davasında; mal paylaşımı, kusur oranı, katkı payı, velayetin ve nafakanın belirlenmesi gibi hususlarında bilgili ve tecrübeli olması gerekmektedir. Mersin boşanma avukatı araştırması yaparken avukatın boşanma davası süreçlerine ne kadar hâkim olduğunu anlamaya çalışınız…

Mersin Boşanma Avukatı

Boşanma davaları kimi zaman yıpratıcı ve oldukça yorucu olabilmektedir. Her iki tarafında dava sürecinden en az hasarla çıkabilmesi için mutlaka iyi bir boşanma avukatı ile anlaşılması gerekmektedir. Bu nedenle Mersin boşanma avukatı araştırması yaparken titiz bir çalışma gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

Maddi ve manevi olarak müvekkillerinin en az hasarla çıkabilmesi amacı ile ciddi araştırmalar içerisine koyulan avukatları tercih etmelisiniz. Ayrıca bir Mersin boşanma avukatı iletişim yönü kuvvetli olmalıdır. Aksi takdirde dava süreci istenildiği gibi yönetilemeyebilir…

Profesyonel ve Disiplinli Mersin Boşanma Avukatı!

Profesyonel ve disiplinli olan bir Mersin Boşanma Avukatı ile çalışmanız halinde boşanma davası sürecini oldukça hızlı ve özellikle manevi olarak yıpranmadan atlatabilirsiniz. Mal paylaşımından çocukların velayetine varıncaya kadar birçok hususta etkili sonuçlar almak için ciddi referanslara sahip mersin boşanma avukatı ile çalışmaya gayret göstermelisiniz.

Mersin’de tanınırlığı yüksek ve özellikle boşanma davalarında iyi bir isim yapmış olan Avukatlar ile çalışmanız istediğiniz sonuçları elde etmenizde büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken husus tavsiye edilen bir avukatla çalışmak değil süreci en iyi şekilde yönetebilecek kabiliyette olan bir avukat ile çalışmaktır…

Uygun Fiyatlı Boşanma Avukatı Mersin de Bulmak!

Birçok dava sürecinde olduğu gibi boşanma davalarında da avukatların belli bir taban fiyatları bulunmaktadır. Bu taban fiyat üzerinden hizmet sunan avukatlar boşanma davasının niteliğine göre de isterlerse fiyat artışına gidebilmektedirler.

Boşanma Avukatı Mersin de arayan kişilere en önemli tavsiyemiz uygun fiyatlı hizmet sunan bir avukat aramak yerine işini iyi bilen profesyonel bir boşanma avukatı ile çalışmanız en sağlıklı tercih olacaktır. Yani fiyat/performans kriteri seçimlerinizde etkili olmalıdır.

Evliliğin Bitirilme Sebepleri

Evlilik bağının bitirilme sebepleri yaşanılan süreçlere göre değişiklik göstermektedir. Ayrılma sebepleri dini, ekonomik, sosyal ve çiftler arasında yaşanılan özel sebeplerden kaynaklı olabilir. 

Boşanma sebepleri genel ve özel olarak iki kategoride incelenebilir. Şiddet, mizaç uyuşmazlığı, onur kırıcı tartışmalar gibi birçok neden genel boşanma sebebidir. Genel boşanma sebepleri sınırsız sayıdadır. 

Özel boşanma sebepleri ise kanunda özel olarak yasalarla belirtilmiştir ve sınırlı sayıdadır. Sınırlı sayıda olan boşanma sebepleri kanunlarda özel olarak belirtilmiştir. Genel ve özel olan tüm boşanma sebepleri için avukata danışmanız gereklidir. Ceyhun Güvel boşanma avukatı Mersin ilinde danışabileceğiniz bir avukattır. Hem özel hem genel konularda avukat ile iletişime geçmeden işlem yapılmaması önemlidir.

Anlaşmalı Boşanma Davası

Evlilik bağını bitirmek sebebi ile açılan davalar anlaşmalı ve çekişmeli olarak ikiye ayrılmaktadır. Anlaşmalı boşanma davaları, çiftlerin evlilik bağını bitirirken karşılıklı olarak tüm şartları kabul etmeleri ve evlilik bağını karşılıklı olarak bitirmek istedikleri davalardır. 

Evliliğin anlaşmalı olarak bitirilmesi avukata ihtiyacınız olmadığı anlamanız gelmemektedir. Evliliğin sona ermesinin ardından hangi haklarınız olduğu konusunda bilgili olmanız önemlidir. Anlaşmalı olarak bitirilecek evliliklerde de bilgili bir avukata danışılması gereklidir. Mersin boşanma avukatı ilinde danışabileceğiniz Ceyhun Güvel, dava süreci boyunca müvekkillerle özel olarak ilgilenmektedir.

Çekişmeli Boşanma Davaları

Çekişmeli boşanma davaları evliliğin bitirilmesi sürecinde tarafların anlaşmazlık yaşadığı davalardır. Evlilik bitimine bağlı olarak ortaya çıkan tazminat, mal paylaşımı, çocuk velayeti gibi konular eşler arasında anlaşmazlık yaratmaktadır. Ayrıca taraflardan birinin boşanmak istemiyor olması da çekişmeli ayrılık sebeplerinden biridir. Çekişmeli boşanma davalarının birçok sebebi vardır. Özellikle tazminat ve mal paylaşımı çekişmeli boşanmalarda sıkça karşılaşılan durumlardandır. 

Çekişmeli boşanma davalarında avukatınızın bilgisi ve deneyimi oldukça önemlidir. Dava açma sürecinde kesinlikle avukatınız ile birlikte hareket etmeniz gerekir. Yasalarla düzenlenen dava açma süreleri değişiklik göstermektedir. Bu sebeple davanızla yakından ilgilenecek bir mersin boşanma Avukatı’nız olmalıdır. Belirli süreler ve nedenlerle düzenlenmiş olan dava süreçlerinde yanlış yapacağınız bir süreç sizi haklarınızdan mahrum edebilir. 

Çocuğun Velayetinin Alınma Süreci

Mersin boşanma avukatı en önemli aşamalardan biri olan velayetin alınma sürecinde de size destek verecektir.

 • Velayetin normal koşullarda evlilik devam ederken anne babaya ait olduğu bilinir.
 • Evlilik birliği sonlandıktan sonra ise velayet bir ebeveyne verilir.
 • Bu noktada hangi ebeveynin bu haktan feragat etmek istediği çok önemlidir.
 • Ayrıca en temel kriter çocukların refah seviyesinin en yükseğe çıkarılmasıdır.
 • Ebeveynlerin maddi manevi durumları bu nedenle çok kapsamlı bir biçimde incelemeye alınır.
 • Çocuğun 8 yaşının üzerinde olması durumunda hangi ebeveynde kalmak istediğine dair beyanda bulunma hakkı da vardır.

Bu detaylar ile bireysel olarak uğraşmamak için başarılı hukukçulardan destek almak çok daha mantıklı olacaktır.

Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali

Evlilik sonlanma süreçlerinde tarafların haklılıklarını ispat etmek için karşı tarafın özel hayatını sıklıkla ihlal ettikleri görülmektedir. Özel hayatın gizliliği casus yazılımlar ile ya da bir kişinin hayatının izinsiz bir biçimde kayıt edilmesi ile mümkün olabilir. Bu alanda özel hayatın gizliliği ihlal edilirken siz haklılığınızı kanıtlamaktan ziyade suçlu konuma düşebilirsiniz. Özellikle casus yazılımların kullanımı söz konusu ise hem bilişim suçları hem de özel hayatın gizliliğinin ihlali suçları ile suçlanabilirsiniz. Bu alanda avukatınız size gerekli olan bilgilendirmeleri sorunsuz şekilde sunacaktır.

Tazminat Davası Açılabilir Mi?

Boşanma Avukatı aracılığı ile tabi ki tazminat davası açma hakkınız da vardır. Mahkemenin sizin bir talebiniz olmadan tazminat kararına hükmetmesi söz konusu değildir. Kişilerin kesinlikle bu alanda öncelikli olarak bir başvuru yapmaları gerekir. Tazminat tarafların ödüllendirilmesi ya da cezalandırılması değildir.

Bunun tam aksine kişilerin evlilik sebebi ile almış oldukları hasarın en düşük seviyeye çekilmesi için bir fırsat verilmektedir. Tazminatın hak edilmesi için uğranan zararın belgelenmesi çok önemlidir. Avukatınız bu alanda belgelendirmenin nasıl yapılması gerektiği konusunda gerekli olan yönlendirmeyi yapacaktır.

Mersin Boşanma avukatı kutsal bir meslektir. Aile bireylerini ve birliğini korumak temel hedeftir.

Mersin Boşanma Avukatı iletişim bilgileri ile ilgili araştırma yapıyorsanız doğru makaledesiniz. Sizlere burada boşanma avukatınızın iletişim bilgilerini kolaylıkla nasıl bulabileceğinizi aktaracağız. Ayrıca Mersin Avukat seçiminde dikkat edilmesi gerekenler ve Mersin Boşanma Avukatı ücretleri ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunacağız…

Ayrıca Mersin Boşanma Avukatı Telefon Numarası Nasıl Bulunur? sorusunun cevabını da önemlidir. Mersin Boşanma Avukatı ücreti ile ilgili olarak da bilgilendirmelerde bulunmak istiyoruz…

Mersin Boşanma Avukatı Telefon Numarası Nasıl Bulunur?

Boşanma davanız var ve avukatınızın telefon numarasını kaybettiyseniz doğru yerdesiniz. Burada sizlere Mersin Boşanma Avukatı Telefon Numarası Nasıl Bulunur? sorusunun cevabını açıklayacağız. Bu içeriği okuduktan sonra avukatınızın telefon numarasını hızlı bir şekilde bulabileceksiniz.

 • Google’da Arama Yapın!

Mersin Boşanma Avukatı Telefon Numarası bulmak için ilk denenecek yol Google’da arama yapmaktır. Günümüzde birçok avukat kendi resmî web sitelerini açmışlardır. Çoğu zaman Google’da kendi isimleri ve soy isimleri aratıldığı zaman ilk sırada kendi web siteleri bulunmaktadır. Sitenin iletişim kısmına giriş yaparak avukatınızın telefon numarasını bulabilirsiniz.

 • Mersin Barosunun Resmî Sitesine Giriş Yapın!

Mersin Boşanma Avukatı Telefon Numarası bulmak için ikinci yol Mersin Barosunun resmi internet sitesine giriş yapmaktır. Mersin barosuna kayıtlı olan Mersin Boşanma Avukatı, baronun resmi internet sitesinde en güncel bilgilerini sunmak zorundadır.

 • Mersin Adalet Sarayını Arayın!

Google’da avukatınızı bulamadıysanız ve Mersin Barosuna gidecek bir durumunuz yoksa Mersin Adalet sarayını arayarak belirtmiş olduğunuz Mersin Boşanma Avukatı Telefon Numarası öğrenebilirsiniz.

Mersin Boşanma Avukatı Ücreti Neye Göre Belirlenir?

Mersin’in en önemli ilçeleri arasında yer alan Mersin‘de yaşıyorsanız ve boşanma davası açmak istiyorsanız doğal olarak Mersin Boşanma Avukatı ücreti ile ilgili olarak bir araştırma içerisinde bulunuyorsunuz. Mersinde olan hukuk bürolarının sadece Mersin de değil tüm 81 ilde hizmet verdiğini belirtmek istiyoruz.

Mersin Boşanma Avukatı ücretleri genellikle avukatın deneyim ve tecrübesine bağlı olarak değişkenlikler göstermektedir. Mersin Barosu boşanma davaları ile ilgili olarak bir taban fiyat belirlemiştir ancak boşanma davanız özellikle çekişmeli ise Mersin Boşanma Avukatı sizden bu taban fiyatın üzerinde bir fiyat talep edebilir.

Mersin Boşanma Avukatı referansları, boşanma davalarına hakimiyeti ve boşanma davasının niteliği Mersin Boşanma Avukatı ücretlerini belirleyen en önemli kıstaslardır. Boşanma davanız için Mersin Boşanma Avukatı talebinde bulunmak istiyorsanız günün istediğiniz bir saatinde internet araştırması yapabilirsiniz.

Mersin Boşanma Avukatı iletişim Bilgileri Öğrenme

Mersin Boşanma Avukatı iletişim bilgilerini öğrenmek için ilk yapmanız gereken internette arama yapmaktır. Google, yandex veya bing gibi arama motorlarında destek almak istediğiniz boşanma avukatının isim ve soy ismini aratarak resmî web sitesini bulabilirsiniz.

Mersin boşanma avukatı iletişim bilgilerini bulmak için bir diğer yol Mersin Barosuna gitmek veya aramaktır. Mersin boşanma avukatları aktif iletişim bilgilerini baronun ilgili birimlerine iletmek zorundadırlar. Direkt olarak 0 324 337 45 30 numaralı telefonu arayarak istediğiniz avukatın iletişim bilgilerini öğrenebilirsiniz.

Mersin Avukat Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler!

 • Avukatın Referansı!

Mersin avukat seçiminde dikkat etmeniz gereken en önemli detay avukatın referanslarıdır. Özellikle Mersin bölgesinde önemli kişi ve kurumların davalarını üstlenmiş olan bir avukatla çalışmanız en mantıklı tercih olacaktır. Unutmayın, bir avukatın referansı alacak olduğunuz hizmetin kalitesini belirleyen en önemli ölçütler arasında yer almaktadır.

 • Avukatın İletişim Kabiliyeti!

Özellikle Mersin boşanma avukatı seçimi yapmak istiyorsanız dikkat etmeniz gereken en önemli husus Avukatın iletişim kabiliyetidir. Avukatın sizinle kurduğu iletişim ve aynı zamanda ikna kabiliyetinin bulunup bulunmaması davanızı etkileyebilecek en önemli ölçütler arasında yer almaktadır.

 • Avukatın Kanunlara Olan Hakimiyeti!

Mersin avukat seçiminde dikkat edilmesi gereken bir başka önemli detayda avukatın kanunlara olan hakimiyetidir. Davanızın konusunun bulunduğu kanunlar ile ilgili olarak yeterli yetkinliğe sahip olan bir avukat ile çalışmanız en mantıklı tercih olacaktır.

Mersin Boşanma Avukatı Ücretleri

Mersin boşanma avukatı ve Mersin Avukat olarak hizmet sunan il içindeki bürolar, müvekkillerine mümkün olan en makul fiyatlarla hizmet sunabilme çabası içerisinde bulunmaktadır. Mersin barosu tarafından belirlenen taban fiyata riayet edilmenin yanı sıra boşanma davasının niteliğine göre de bir fiyatlama söz konusu olabilmektedir.

Size özel Mersin Boşanma Avukatı için hemen bir avukatın ofisini ziyaret edebilirsiniz.

İletişim Formu

Aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde ilgili departmanımız sizi yanıtlayacaktır.