İş Kazası Avukatları Mersin

Anasayfa / İş Kazası Avukatları Mersin

İş Kazası Avukatları Mersin

 

iş kazası avukatları Mersin iş hukuku kapsamında haklarınız güvence altına alınmaktadır. İşinizden kaynaklanan bir sorun özel ve kamu sebeplerinden de kaynaklanıyor olabilir. İş kazası geçirdiyseniz bunun değerlendirilmesi açısından birçok farklı konu vardır.

 

İş kazası geçirmenizin sebebi devlet tarafından kaynaklanan bir sebepten gerçekleşiyorsa idare hukuku kapsamında değerlendirilir. İş yerinizin sebep olduğunu düşünüyorsanız da farklı bir hukuk dalı çerçevesinde değerlendirilecektir. Tüm bunlar için iş kazası avukatları Mersin adresinde avukatlar ile görüşebilirsiniz. 

 

 

İş Kazası Durumunda Yapılması Gerekenler

 

İş kazası olması durumunda işçi ve işverene bazı sorumluluklar yüklenir. Bu sorumluluklar kapsamında hem işçi hem işveren bunları yerine getirmelidir. Bir iş kazası olması durumunda yapılacaklar şunlardır;

 

  • İş kazası olması sebebi ile sağlık müdahalesi gerçekleştirilmelidir.
  • İşyeri bir kaza raporu düzenlemelidir. Düzenlenen kaza raporunda iki tane şahit adı yazılmalıdır. Şahitlerin imzası olması gerekir. 
  • Kaza, bağlı bulunan kolluk birimine bildirilmelidir. Bu emniyet ya da jandarmadır. 
  • Aynı zamanda kaza bağlı bulunan sosyal güvenlik kurumuna da bildirilmelidir. 

 

İş kazası geçirilmesi halinde bu şartların gerçekleşmesi gerekir. Bu işlemlerin yapılmaması kanunda belirtilen kurallara uyulmaması anlamına gelmektedir. Başvurulacak yer ise iş kazası avukatları Mersin adresimizdir.

 

 

İş Kazası Halinde Açılacak Davalar 

 

İş kazası yaşanması halinde işçinin yaralanması ve ölmesi durumları ilgili kolluk birimlerine bildirilir ve savcı tarafından dava yürütülür. İşçinin yaralanması halinde işçi, gördüğü zararın temini için dava açabilir. Hangi davaların açılacağı konusunda detaylı bilgiyi iş kazası avukatları Mersin adresinden alabilirsiniz. 

 

İş kazası geçirdiyseniz zararın temini için iş kazası avukatları Mersin ekibimiz ile tazminat davası açabilirsiniz. Aynı zamanda psikolojik olarak da yıpranma durumunuzdan dolayı manevi tazminat davası açabilirsiniz. Tazminat davası açarken bir avukat ile birlikte hareket etmeniz önemli bir etkendir.

 

Çünkü işyeri kazasında maddi olarak büyük zarara uğramamış olsanız da psikolojik olarak yıprandığınız kesindir. Sonuçta kaza sonrasında da çalışacağınız iş yerinden kaza aklınıza gelir ve işinize odaklanmayabilirsiniz. Hatta tüm bunların yanı sıra bir daha çalışmak istemeyebilirsiniz. Bu sebeple sizin manevi zararınızın giderilmesi önemlidir. Manevi zarar temini konusunda bilgi almak ve işlem yapmak için iş kazası avukatları Mersin adresine gelebilirsiniz. 

 

 

İş Kazası Sonucunda Ölüm Olması Durumunda Ne Yapılır?

 

Bir iş kazası sebebi ile yakınınızı kaybettiyseniz elde edeceğiniz haklar vardır. Bunlar maddi ve manevi tazminat davası açma hakkınızdır. Kaybettiğiniz yakınınız sayesinde elinize para geçiyor ve maddi olarak kayıp yaşadıysanız maddi tazminat davası açmanız gereklidir. Aynı zamanda mavi olarak yıprandığınız için dava açabilirsiniz. Tüm bu süreçlerde destek almak için Mersin Avukat ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo