İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Toroslar Ceza Avukatı nasıl bulunur?

Av.Ceyhunguvel

Toroslar ceza avukatı aracılığı ile haklarınızın savunulması için gerekli olan başvuruları tamamlayabilirsiniz. Bu süreç içerisinde sizin için hukuki süreci devam ettirecek olan avukatınızın kesinlikle alanında uzman olmasına büyük önem verilmelidir. Hukuk büroları ceza davaları kapsamında edindiği kapsamlı tecrübeler ve başarılı dava dosyası geçmişi ile memnun bırakmaya devam etmektedir.

Avukatınıza vekaletin verilmesinin sonrasında sürece dair herhangi bir sorun meydana gelmeden bilgilendirileceksiniz. Bu alanda mahkemelere direkt olarak katılım sağlamama hakkınız da vardır. Temsil adımları avukatınız tarafından tamamlanacaktır. Katılım sağlamamış olsanız dahi size gerekli olan bilgi anında sunulacaktır.

Asliye Ceza Mahkemesine Dair Olan Suçlar

Toroslar ceza avukatı seçim adımlarında kişilerin asliye ceza davalarına dahil olan suçlarda ne gibi bir dosya geçmişi olduğuna göz atmaları gerekiyor. Bu alanda nitelikli savunmalara ve dava sonuçlarına imza atmış olan avukatların tercih edilmesi uzun vadede kişilerin hukuki süreçlerinin sorunsuz tamamlanmasını sağlayacaktır.

 • Vergi kaçakçılığı yapılması, hayvanlara zarar verilmesi
 • Kumar ve fuhuş suçları, kişinin özgürlüğünden mahrum bırakılması ve alıkoyulması
 • Hakaret ve özel hayatın gizliliğinin ihlal suçu
 • Hırsızlık suçu, basit dolandırıcılık türüne giren suçlar
 • Parada sahtecilik suçu, suç işlenmesi için tahrikte bulunulması ya da suçun övülmesi

Toroslar ceza avukatı bu alanda işlenen suçlara dair gerekli olan şikayetlerin yapılmasından başlayarak dava dosyasının hazırlanmasına kadar her alanda gerekli olan başvuruları tamamlayacaktır. Zamanaşımı süresine düşmeden suçlara dair şikayetlerin yapılması için avukatınız süre takibini de sorunsuz şekilde yapar.

İhaleye Fesat Karıştırma Süreci

Toroslar ceza avukatı aracılığı ile kişilerin ihaleye fesat karıştırma alanında haklarının muhafaza edilmesi için uygun dosya başvuruları yapılacaktır. Bu suça dair bilinmesi gerekenler;

 • İhaleye fesat karıştırma sürecinde bir kişinin ihaleye dahil olmak koşullarını taşımasına rağmen katılımının engellenmesi
 • Kişilerin ihaleye dahil olmak için ellerinde yer alan ürünün uygun koşullara sahip olmadığı halde uygunmuş gibi gösterilmesi
 • Bir kişinin sunmuş olduğu ihale fiyat aralığının kazanmayı daha net hak etmesine rağmen belirli iltimaslar ile kişilerin haklarının ihlal edilmesi

Hangi dava tipinde nasıl bir savunma ve delil toplama aşamasının gerçekleştirilmesi çok büyük önem arz etmektedir. İhaleye fesat karıştırma süreci içerisinde bir kamu ihalesi söz konusu ise sadece kurum bazında değil aynı zamanda bu süreç içerisinde kamu yararına olacak olan unsurlardan faydalanacak olan kişilerin de haklarının ihlal edilmesi söz konusu olabilir. Bu alanda kapsamlı bir suç dosyasının hazırlanması gerekiyor.

Bilişim Sistemi Suçları

Toroslar ceza avukatı bilişim sistemine dair olan suçların da bu kapsamda değerlendirildiğini ve yargılama adımının yapılacağını size bildirecektir. Bu süreç içerisinde bilişim sistemine dair suçların en temeli olan bir sisteme izniniz olmadan giriş yapılması suçu en temel unsurlar arasında yer almaktadır. Bu sisteme giriş yapılmasının farklı kişilere engellenmesi ve sistemin kullanılamaz hale gelmesi de aynı kategori altında farklı bir suç unsurudur.

Bilişim Sistemlerine Giriş Bilgilerin Değiştirilmesi

Sisteme giriş yapılmasından sonra verilerin değiştirilmesi de ayrıca dikkate alınması gereken detaylardandır. Bu alanda sosyal medya hesaplarının izinsiz bir biçimde ele geçirilmesi ve kişilerin haklarının online olarak ihlal edilmesi de bilişim suçları bir diğer adı ile siber suçlar kapsamında değerlendirilir. Siber suçların yaygınlaşması ile bu alanda hakların korunması konusunda daha büyük bir hassasiyet geliştirilmiştir.  

Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali

Toroslar ceza avukatı size özel hayatın gizliliğinin ihlali konusunda da haklarınızın korunması ve diğer kişilerin haklarının ihlal edilmemesi kapsamında gerekli olan bilgiyi sunacaktır.

 • Kişilerin konuşmalarının kaydedilmesi son senelerde oldukça yaygın bir hale gelmiş olan suçlar arasında kendini göstermektedir.
 • Özle hayatın gizliliği görüntü kayıtları ile de söz konusu oluyor.
 • Bu alanda özel hayatın gizliliği ihlal edilirken casus yazılımların ve programların kullanılması da ayrıca bir unsur olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu casus yazılımların kullanımı aynı zamanda bilişim suçları dahilinde de incelenir.
 • Kişilerin toplu alanları kullanırken bir görüntüsünün çekilmesi özel hayatın ihlali suçlaması ile yargılanamaz. Fakat bir kişinin evinin balkonunda oturması ya da evinin bahçesinde zaman geçirirken görüntülenmesi özel hayatın ihlali kapsamındadır.

Bu detaylar üzerinden günlük hayatta da konum almamız gerekmektedir.

Dava İtiraz Süreci

Açılan davaların sonuçlarına dair benimsenmeyen hususlar bulunuyorsa kişilerin dava sonucuna itiraz etme hakkı da vardır. Bu itiraz aşamasında öncelikli olarak istinaf adımının kullanılması gerekir. İstinaf adımı ile beraber temyiz aşaması da tamamlanacaktır. İkinci adım olan temyiz sürecinin sonrasında hukuki olağan yolların itiraz bağlamında tüketildiği söylenebilir.

avukat ceyhun güvel hakkında

Avukat Ceyhun Güvel Mersin'de bulunan Palma Hukuk Bürosu’nda avukatlık faaliyeti göstermektedir.

Yorum yapın