İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Tarsus Avukat nasıl bulunur?

Av.Ceyhunguvel

Tarsus avukat desteği sayesinde ağır ceza davalarında haklarınızı savunmanız ve mağduriyetin giderilmesi için gerekli olan tüm adımların atılması gerekmektedir. Siz de alanında uzman ve yetkinliğini dava sonuçları ile de yansıtmış olan kişiler ile bu alanda iş birliği kurmalısınız. Tarsus kapsamında hukuk alanında görev yapan avukatlar destek alarak davanın akışı hakkında müsterih olabilirsiniz. Avukatınız ilerleyen tüm aşamalarda ve davanın gidişatına dair size gerekli olan tüm bilgileri eksiksiz bir biçimde sunacaktır.

Bilişim Suçları

Tarsus avukat desteği arayan kişilerin ana noktalarına bakıldığı zaman bilişim suçları sebebi ile gelen kişilerin sayısının her geçen gün arttığı da fark edilmektedir.

  • Teknolojinin gelişim göstermesi ile beraber suç türleri de farklılaşmaktadır.
  • Kişilerin tablet, telefon ya da bilgisayar gibi yeni iletişim aletleri üzerinden işledikleri suçlar da bilişim suçu olarak nitelendirilmektedir.
  • Bir bilişim sistemine izinsiz biri biçimde girilmesinden başlayarak bilişim sisteminde tahribata sebep olunmasına kadar birçok türü vardır.

Bu detaylar üzerinden işlenen suçlara dair hakkınızı korumak için avukatınızın gerekli olan tüm başvuruları tamamlamasını mümkün kılabilirsiniz. Bazı noktalarda bilişim suçları ile diğer suç tiplerinin karıştığı da fark ediliyor. Örneğin internet ortamı kullanılarak dolandırıcılık suçunun işlenmesi en sık rastlanan hususlar arasındadır. Bu alanda bilişim suçları ayrı dolandırıcılık da ayrı değerlendirilecektir. Gerekli olan tüm şikayetler sizin avukatınız tarafından tamamlanacaktır.

Kullanımı Yasaklı Olan Cihaz Ve Programların Kullanılması

Tarsus avukat desteği alınırken bilişim suçları alanında yasaklı program kullanımından mağdur olan kişilerin sayısının da her geçen gün arttığı fark edilmektedir. Bu alanda casus yazılımların ve cihazların kullanımı ülkemizde tam manası ile yasaklanmıştır. Bu yazılımların kullanımı direkt olarak özel hayatın ihlalinin gerçekleştirilmesi için uygun alt yapı sunar ve suça ortam hazırlar.

Bu programlar üzerinden kişilerin izni olmadan gerekli olan kayıtların yapılmasından başlayarak bu kayıtların yayılmasına ve kamuya açık hale getirilmesine kadar birçok alanda destek alabilirisiniz. Hem kullanımı hem de farklı mecralara yayılması en temel sıkıntılar arasında bulunuyor.  Her ikisi de farklı suç tipleri kapsamında değerlendirilecektir.

Verilerin Yok Edilmesi

Tarsus avukat verilerin yok edilmesine dair suçlara karşı da gerekli olan başvuru ve şikayetlerin tamamlanmasını mümkün kılıyor. Bilişim suçları kapsamında verilerin yok edilmesi ya da tahrip edilmesi en sık rastlanan sorunlardan bir tanesidir. Bir bilişim sistemi kapsamında yer alan bilgilerin ve belgelerin bilişim sisteminde erişim hakkı bulunan kişi dışında silme yetkisi yoktur. Farklı bir kişinin girerek bu sistemden belgeleri ve bilgileri ortadan kaldırması da suç faktörleri arasında bulunuyor. Verilerin yok edilmesine dair gerekli olan tüm suç unsurları ve ek bilgiler tarafınıza avukatınızca sunulacaktır. 

Sistemi Bozma Suçu

Tarsus avukat sadece bilişim sistemine girmek ile sınırlı kalmayan kişilere karşı mücadele etme boyutunda da her zaman yanınızdadır. Kişilerin bu noktada bir sisteme girmesinin yanı sıra onu bozması da ayrıca bir suç unsurudur. Bir sistemi bozarak hem ona giriş engellenir hem de sisteme legal olarak girme hakkı olan kişilerin işlemlerini sorunsuz bir biçimde tamamlamalarının önüne geçilir.

Sistemin bozulmasından kaynaklanan herhangi bir zarara uğrayan kişilerin direkt olarak tazminat davası açma gibi bir hakkı da bulunuyor. Bu tazminat davasının delillendirme aşamasında çok dikkatli biçimde hazırlanması gerekir. Avukatınız nasıl bir dava akışının hazırlanması gerektiği konusunda size bilgileri sunar. Sistem üzerinden haksız bir biçimde çıkar sağlamak için de erişim kurulması en temel sıkıntılar arasında kendini göstermektedir. Bu alanda her bir suç unsurunun ayrı şekilde belgelenmesi ve dosyaya dahil edilmesi gerekir. ancak bu şekilde sanığın hak ettiği hukuki yaptırıma çarptırılması mümkün kılınır.

Kredi Kartının Kopyalanması Suçu

Bilişim suçları denildiği zaman akla ilk olarak gelen bir seçenek olmasa da kredi kartı ya da debit kart bilgilerinin kopyalanması da bu alanda değerlendirilen seçenekler arsasında kendini göstermektedir. Bu noktada hem dolandırıcılık hem de kişilerin bilişim suçları kapsamında yargılanacağı da ayrıca belirtilmelidir. Her aşamanın ayrı bir suç unsuru olarak ele alınması için gerekli olan tüm başvurular hukuken sizi temsil edecek olan avukatınızca tamamlanır. Sizin bu alanda vekaletinizi verdikten sonra herhangi bir adım atmanız gerekmeyecektir.

Avukat Bilgilendirmesi

Tarsus avukat ve Mersin Avukat mahkemenin nasıl ilerlediği de dahil olmak üzere gerekli olan tüm aşamalarda size bilgi sunma sorumluluğuna sahiptir. Bazı dava tiplerine sizin direkt olarak davaya katılmanız dahi gerekmeden uygun temsil işlemleri tamamlanacaktır. Davanın ilerlemesine dair aklınıza takılan herhangi bir husus olursa bunu da çekinmeden avukatınıza yöneltebilirsiniz.

avukat ceyhun güvel hakkında

Avukat Ceyhun Güvel Mersin'de bulunan Palma Hukuk Bürosu’nda avukatlık faaliyeti göstermektedir.

Yorum yapın