İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Erdemli Avukatı NASIL BULUNUR?

Av.Ceyhunguvel

Erdemli avukat desteği alınırken kişilerin evlilik birliklerinin noktalanması için gerekli olan tüm atılımlar direkt olarak avukatınız tarafından tamamlanır. Davanın açılmasından başlayarak davanın seyri hakkında bilgi verilmesine kadar birçok noktada sizin herhangi bir sorumluluk almanız gerekmeyecektir. Sorunsuz bir biçimde gerekli olan hukuki atılımlar vekaletinizi vermiş olduğunuz konusunda uzman avukatınız ile gerçekleştirilir. Erdemlide bulunan hukuk büroları bu alanda en sorunsuz şekilde hizmet veren ve başarılı hukuk geçmişi ile göz dolduran isimler arasında yer alıyor.

Boşanma Süreci Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Erdemli avukat desteği alınırken avukatınızın size bu alanda en temelde vereceği bilgilerin başlında şunlar gelir;

 • Boşanma süreci anlaşmalı ya da çekişmeli olarak tamamlanabilir. Bu alanda eşlerin ortak bir zeminde buluşmaları durumunda anlaşmalı boşanma uygulanacaktır.
 • Anlaşmalı boşanmanın tamamlanması için en az 1 sene boyunca evliliğin sürmesi gerekir. Aksi takdirde evliliğin sonlandırılması için kesinlikle çekişmeli davanın açılması gerekiyor.
 • Anlaşmalı boşanma türünde vekaletinizi avukatınıza sorunsuz bir biçimde vermiş olsanız dahi sizin de mahkeme salonunda hazır bulunmanız ve bu evlilik birliğinin bozulması konusunda onay verdiğinizi bildirmeniz gerekir.
 • Çekişmeli davaların süresi doğal olarak diğer davalara göre bir derece daha uzun olacaktır. Bu dava tiplerinde iş birliği kurduğunuz avukatınızın yetkinliği daha önemlidir.
 • Çekişmeli davalarda çocukların velayeti de dahil olmak üzere birçok konuda uzlaşmaya varılamadığı için her alanda farklı taleplerinizi sunarak gerekli olan savunmanın tamamlanması gerekir.

Evlilik birliğinin sonlandırılma sürecini sizin için çok daha acısız bir hale getirebilmek için alanında uzman olan isimlerden destek almak sizin için çok daha mantıklı olacaktır.

Boşanmanın Genel Sebepleri Nelerdir?

Erdemli avukat desteği alınırken boşanmanın genel sebepleri de eksiksiz bir biçimde bildirilmelidir. Aile birliğinin sonlandırılması için hangi adımın atılması gerektiği ve hangi gerekçeler ile bu kararın alındığı çok büyük önem arz eder. Genel boşanma sebepleri kapsamında değerlendirilen sorunlardan bazıları;

 • Geçimsizlik
 • Karakterlerin uyumsuz olması
 • Sık sık tartışma
 • Hakaret
 • Güven sarsıcı hareketler

Erdemli avukat bu sorunların hangi deliller ile kuvvetlendirilmesi gerektiği konusunda size gerekli olan desteği de sunacaktır.

Boşanmanın Özel Sebepleri Nelerdir?

Erdemli avukat aracılığı ile boşanma konusunda özel sebepleri de kusursuz bir biçimde sunabilirsiniz. Bu alanda özel sebeplerin genel sebeplere göre daha sağlam deliller ile tamamlanması gerekir.

 • Hayata kast edilmesi
 • Onur kırıcı davranış
 • Haysiyetsiz yaşam
 • Suç işleme
 • Akıl sağlı hususu ile itiraz

Sunulan özel sebeplerin delillendirilmesi sırasında karşı tarafın özel hayatının ihlal edilmediğinden de emin olunmalıdır. Örneğin özel hayatı ihlal ederek karşı tarafın ses kayıtlarının ya da görüntü kayıtlarının alınması mahkemede sizi suçlu çıkarabilecek alternatifler arasında yer alıyor. Avukatınız bu tür belgelerin mahkemeye sunulmaması gerektiği konusunda size gerekli olan bilgilendirmeyi yapacaktır.

Akıl Sağlığı Bozukluğu Sebebi ile Boşanma

Erdemli avukat başvurularına bakıldığı zaman boşanma sebeplerinde kişilerin sağlık sorunlarını zaman zaman bir birlerinden saklayabildikleri görülmektedir. Bu noktada boşanma kararının verilmesi için kişilerin akıl sağlığı sorunu olduğunun hastaneden alınan rapor ile onaylanmış olması gerekiyor. Bu durum kişiler arasında dolaşan bir tevatürden ibaretse akıl sağlığının kaybı sebebi ile boşanma kararının alınması mümkün olmayacaktır.

Haysiyetsiz Yaşam Tipinin Benimsenmesinden Doğan Davalar

Eşlerden birinin haysiyetsiz bir yaşam akışına sahip olması sebebi ile boşanma başvurusu yapıldığı zaman aile birliğinin bozulma kararı kısa bir sürede alınır. Haysiyetsiz yaşam olarak nitelendirilen hususların başında uyuşturucu kullanımı ve temini gelmektedir. Eşlerden birinin bu tür bir durum içerisinde bulunduğu hukuki yollardan elde edilmiş olan deliller ile ispat edildiyse boşanma gerçekleşir.

Kötü Muamele Sebebi ile Boşanma

Kişilerin kötü muamele sebebi ile boşanma davası açarken aynı zamanda zararlarının madden ve manen karşılanması için tazminat davalarına başvurabileceklerinin de belirtilmesi gerekiyor. Bu alanda şiddet ve eziyet uygulanması ve bunun belgelenmesi durumunda kişilerin tazminat almasının diğer dava türlerine göre çok daha kolay olması da memnun bırakıyor. Aldığınız avukat desteği ile bu alanda nasıl bir yol izlemeniz gerektiği ile alakalı sorunsuz bir biçimde bilgilendirileceksiniz.

Alanında Uzman Avukatlar ile İşbirliği Kurun

Boşanma sürecinin çok daha az sancılı geçmesi için kişilerin kesinlikle alanında uzman olan bir avukat‘tan yardım almaları gerekiyor. Hangi hukuki adımların atılması gerektiği de dahil olmak üzere birçok konuda gerekli olan destek anında verilecektir. Davaya katılım sağlamadan dahi direkt olarak avukatınıza vekaletinizi vererek sürecin onun tarafından ilerletilmesini mümkün hale getirebilirsiniz.

avukat ceyhun güvel hakkında

Avukat Ceyhun Güvel Mersin'de bulunan Palma Hukuk Bürosu’nda avukatlık faaliyeti göstermektedir.

Yorum yapın