İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Pozcu Boşanma Avukatı nasıl bulunur?

Av.Ceyhunguvel

Pozcu boşanma avukatı sayesinde boşanma dilekçesinin hazırlanmasından nafaka talep adımlarına kadar tüm desteği alabilirsiniz. Aile birliğinin sonlandırıldığı bu aşamada kişilerin haklarının muhafaza edilmesi çok önemlidir. Avukatlar bu alanda sergilediği performans ve başarılı dava sonuçları ile memnuniyeti artırmaya devam ediyor. Vekaletinizi vererek aile birliğinin bozulma sürecinin sizin için çok daha az yıpratıcı olmasını mümkün kılabilirsiniz.

Avukat Süreci Nasıl Yönetir?

Boşanma davalarına hakimiyetleri ile öne çıkan Avukatlar öncelikle müvekkillerini sürecin nasıl işleyeceği ve dava sürecinde ne tür davranışlardan kaçınmaları gerektiği hususunda bilgilendirmelerde bulunurlar. Davanın müvekkili lehine sonuçlanabilmesi için iyi bir araştırma yapar ve bu doğrultuda mahkemeye delillerini sunar.

İyi bir Boşanma Avukatı Pozcu da arıyorsanız portföyü geniş ve boşanma davalarını kazanma oranı yüksek olan avukatı tercih etmeniz gerekmektedir. Dava kazanma oranı yüksek olan Pozcu Boşanma Avukatı, sizi rahatlatır ve sürecin birçok kısmını siz müdahil olmadan halleder. Ama kendini böyle nitelendirmenin de reklam yasağına aykırı olduğunu beyan etmek isteriz.

Anlaşmalı Boşanma Süreci

Pozcu boşanma avukatı anlaşmalı boşanma metninin hazırlanma aşamasında size yardımcı olacak ve başvuruların usulüne uygun şekilde tamamlanması için gerekli prosedürleri yerine getirecektir.

 • Anlaşmalı boşanma süreci tek celsede tamamlanır.
 • Bu alanda her iki tarafın da ortak noktada buluştuğu bir metin yer alır.
 • Bu metinde velayetten ev eşyalarının dağılımına kadar karar verilir.
 • Kişilerin haklarının korunması için bu metin ayrıca hakim tarafından da incelenir. Bir eksiklik ya da hata fark edilirse hakimin davayı reddetme ya da metinde değişim talep etme hakkı vardır.
 • Kişilerin anlaşmalı boşanma davası ile evliliklerini sonlandırmaları için en az bir sene evli kalma şartları vardır. Bu senelik süreç resmi nikahın yapıldığı tarihten itibaren işlemeye başlar.
 • Kişilerin anlaşmalı boşanmada avukat desteği almalarına rağmen mahkemede hazır bulunmaları ve boşanmak istediklerini bir kere daha bu ortamda dile getirmeleri gerekmektedir.

Pozcu boşanma avukatı bu alanda gerekli olan desteği verirken aynı zamanda davanın çekişmeliye dönüşme ihtimaline karşı da gerekli olan tüm önlemleri alacaktır. Ortak zeminin kaybedilmesi durumunda kişilerin anlaşmalı boşanmaları çekişmeli boşanmaya da dönebilir.

Çekişmeli Davalar

Pozcu boşanma avukatı aracılığı ile çekişmeli davalarda da haklarınızı koruma imkanını elde edeceksiniz. İki dava türü kıyaslandığı zaman çekişmeli davaların zaman olarak çok daha uzun sürdüğü fark ediliyor. Bu alanda hak ihlalleri meydana gelmemesi için alanında uzman bir isimden destek alınması çok önemlidir. Boşanma sürecinde çekişmeli davalarda velayetten nafakaya ve tazminata kadar birçok detayın açıklığa kavuşturulması gerekir.

Çekişmeli olarak başlayan davaların ortak bir zeminin bulunması durumunda anlaşmalı boşanma davalarına dönüşme gibi bir ihtimali de vardır. Bu alanda gerekli olan metin hazırlıkları avukatınızca anında yapılır. Daha önce de belirtilen anlaşmalı boşanma kurallarına riayet edilerek evlilik birliğinin daha sorunsuz tamamlanması mümkün kılınır!

Çocuğun Velayetinin Alınma Süreci

Pozcu boşanma avukatı en önemli aşamalardan biri olan velayetin alınma sürecinde de size destek verecektir.

 • Velayetin normal koşullarda evlilik devam ederken anne babaya ait olduğu bilinir.
 • Evlilik birliği sonlandıktan sonra ise velayet bir ebeveyne verilir.
 • Bu noktada hangi ebeveynin bu haktan feragat etmek istediği çok önemlidir.
 • Ayrıca en temel kriter çocukların refah seviyesinin en yükseğe çıkarılmasıdır.
 • Ebeveynlerin maddi manevi durumları bu nedenle çok kapsamlı bir biçimde incelemeye alınır.
 • Çocuğun 8 yaşının üzerinde olması durumunda hangi ebeveynde kalmak istediğine dair beyanda bulunma hakkı da vardır.

Bu detaylar ile bireysel olarak uğraşmamak için başarılı hukukçulardan destek almak çok daha mantıklı olacaktır.

Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali

Evlilik sonlanma süreçlerinde tarafların haklılıklarını ispat etmek için karşı tarafın özel hayatını sıklıkla ihlal ettikleri görülmektedir. Özel hayatın gizliliği casus yazılımlar ile ya da bir kişinin hayatının izinsiz bir biçimde kayıt edilmesi ile mümkün olabilir. Bu alanda özel hayatın gizliliği ihlal edilirken siz haklılığınızı kanıtlamaktan ziyade suçlu konuma düşebilirsiniz. Özellikle casus yazılımların kullanımı söz konusu ise hem bilişim suçları hem de özel hayatın gizliliğinin ihlali suçları ile suçlanabilirsiniz. Bu alanda avukatınız size gerekli olan bilgilendirmeleri sorunsuz şekilde sunacaktır.

Evliliğin Bitirilme Sebepleri

Evlilik bağının bitirilme sebepleri yaşanılan süreçlere göre değişiklik göstermektedir. Ayrılma sebepleri dini, ekonomik, sosyal ve çiftler arasında yaşanılan özel sebeplerden kaynaklı olabilir. 

Boşanma sebepleri genel ve özel olarak iki kategoride incelenebilir. Şiddet, mizaç uyuşmazlığı, onur kırıcı tartışmalar gibi birçok neden genel boşanma sebebidir. Genel boşanma sebepleri sınırsız sayıdadır. 

Özel boşanma sebepleri ise kanunda özel olarak yasalarla belirtilmiştir ve sınırlı sayıdadır. Sınırlı sayıda olan boşanma sebepleri kanunlarda özel olarak belirtilmiştir. Genel ve özel olan tüm boşanma sebepleri için avukata danışmanız gereklidir. Ceyhun Güvel boşanma avukatı Mersin ilinde danışabileceğiniz bir avukattır. Hem özel hem genel konularda avukat ile iletişime geçmeden işlem yapılmaması önemlidir.

Tazminat Davası Açılabilir Mi?

Pozcu boşanma avukatı aracılığı ile tabi ki tazminat davası açma hakkınız da vardır. Mahkemenin sizin bir talebiniz olmadan tazminat kararına hükmetmesi söz konusu değildir. Kişilerin kesinlikle bu alanda öncelikli olarak bir başvuru yapmaları gerekir. Tazminat tarafların ödüllendirilmesi ya da cezalandırılması değildir.

Bunun tam aksine kişilerin evlilik sebebi ile almış oldukları hasarın en düşük seviyeye çekilmesi için bir fırsat verilmektedir. Tazminatın hak edilmesi için uğranan zararın belgelenmesi çok önemlidir. Avukatınız bu alanda belgelendirmenin nasıl yapılması gerektiği konusunda gerekli olan yönlendirmeyi yapacaktır.

Tazminat Miktarının Belirlenmesi

Mersin Avukat ile tazminat miktarının belirlenme süreci içerisinde karşı tarafın ödeme gücü ve verilen zararın nasıl temin edileceği en aza indirileceği göz önünde bulundurulur. Tazminatın ödeme gücünün çok üzerinde hükmedilmesi pratik olmayacaktır. Hem ödeme yapılamayacak hem de kazanan taraf miktara ulaşamayacaktır. Bu nedenle ödeme yapacak olan tarafın ekonomik durumu çok önemlidir.

avukat ceyhun güvel hakkında

Avukat Ceyhun Güvel Mersin'de bulunan Palma Hukuk Bürosu’nda avukatlık faaliyeti göstermektedir.

Yorum yapın