İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Boşanma Avukatı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekilenler

Av.Ceyhunguvel

Mersin Boşanma Avukatı davaları günümüzün en önemli dava süreçleri arasında yer almaktadır. Başarılı bir şekilde yönetilemeyen bu davalar ciddi sıkıntılara yol açabilmektedir. Bu nedenle de sizlere burada boşanma avukatı seçerken dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunmak istiyoruz…

Boşanma Avukatı Seçerken Bu 5 Maddeye Dikkat Edin!

  • Gereksiz Vaatlerde Bulunan Avukatlardan Uzak Durun: En iyi boşanma avukatı ile ilgili olarak araştırma yaptığınızda görüştüğünüz avukatların dava sürecinizin gidişatı ile ilgili gereksiz vaatlerde bulunup bulunmadığını gözlemleyin. İşin başında davanın sizin lehinize sonuçlanacağının garantisini veren avukatlardan uzak durun çünkü en tecrübeli avukat dahi dava kaybedebilmektedir.
  • Ücreti Başta Konuşun: Mersin Boşanma avukatı seçerken sürecin tüm detaylarını ve özellikle fiyatı, hiçbir belirsizlik kalmayacak bir şekilde konuşmanız yararınıza olacaktır. Dava süreci sonunda herhangi bir sürpriz ile karşılaşmak istemiyorsanız bu tavsiyeye kulak asın.
  • Avukatın Dava Kazanma Oranlarına Göz Atın: Boşanma avukatı seçerken mutlaka avukatın referanslarına yani daha önce girmiş oldukları boşanma davalarının sayısına ve kazanma oranlarına bakmanızda yarar vardır. Anlaşmalı ve çekişmeli olmayan boşanma davalarında avukatın referanslarına ve tecrübesine çok fazla gerek duyulmazken sürecin sancılı yani çekişmeli geçeceği durumlarda referanslar oldukça kritik bir öneme sahip olmaktadır.
  • Avukatın Size Yaklaşımını Değerlendirin: En iyi boşanma avukatı müvekkili ile iyi bir iletişim köprüsü kurabilen avukattır. Boşanma davalarında iyi bir şekilde avukat ile müvekkil iletişim kuramazlarsa istenilen sonuçların elde edilmesi oldukça zorlaşacaktır. Boşanma davalarında çoğu zaman süreç uzayabilmektedir bu nedenle mutlaka sizinle iyi bir şekilde iletişim kuran ve sizin karakterinize en uygun avukatla çalışmanız atacağınız en sağlıklı adım olacaktır.
  • Avukatın Telefonlarınıza Ne Kadar Hızlı Dönüş Yaptığını Göz Önünde Bulundurun: Mersin boşanma avukatı seçerken hızlı bir şekilde size dönüş yapan bir avukat ile çalışmanız davanın ilerleyen süreci için kritik bir öneme sahiptir. Atmış olduğunuz e-postalara, mesajlara veya aramalara hızlı bir şekilde cevap veren avukatla çalışmanız boşanma davasının lehinize sonuçlanması açısından oldukça önemli olmaktadır.

Mersin Boşanma Avukatı seçmek ve boşanma davası süreçleri ile ilgili olarak daha kapsamlı bilgiler almak için Mersin ilinde bulunan boşanma avukatlarının ofislerini ziyaret edebilirsiniz.

avukat ceyhun güvel hakkında

Avukat Ceyhun Güvel Mersin'de bulunan Palma Hukuk Bürosu’nda avukatlık faaliyeti göstermektedir.

Yorum yapın