İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Mut Avukat nasıl bulunur?

Av.Ceyhunguvel

Mut avukat alternatifleri arasından bir çok avukat ile tanışarak hukuki manada sorularınıza yanıt alabilir ve hukuki sürecin çok daha sorunsuz bir biçimde tamamlanmasını mümkün kılabilirsiniz. Avukatlık desteği alınırken kişilerin kesinlikle tecrübeli bir meslek yaşantısına ve daha öncesinde elde edilmiş olan olumlu dava sonuçlarına göz atması gerekiyor. Her iki konuda da mut avukatları güven veren bir duruş sergilemektedir.

Ağır Ceza Hukuku Alanında Destek Alın

Mut avukat desteğini ağır ceza alanında da temin edebilirsiniz. Cezai müeyyide bakımından en yüksek olan davaların bakıldığı bu mahkemelerde güvenebileceğiniz bir avukat ile iş birliği yapılması en önemli unsurlardandır. Ağır ceza mahkemesi kapsamında değerlendirmeye alınan unsurlar;

 • Kasten adam öldürme ve taksirle adam öldürme suçları bu mahkeme kapsamında incelenmektedir. Taksirle adam öldürme ve yaralamanın kasten uygulanan eylemlere göre cezai müeyyidesinin bir kademe daha düşük olduğu da fark ediliyor.
 • Gasp ve yağma suçları, rüşvet gibi unsurlar da ağır ceza kapsamında ele alınır. Tüm bu unsurlarda hakların müdafaa edilmesi ve adaletin yanıltılmaması için avukat desteğinin alınması oldukça önemlidir.
 • Dava açma sürecinden sonucun ilam aşamasına kadar her alanda tüm bilgi birikimi ile avukatın desteğinin alınması hukuki sürecin daha pürüzsüz tamamlanmasını mümkün kılar!

Her biri için delillerin sunulmasından başlayarak savunmanın yapılmasına kadar gerekli olan desteği Ceyhun Güvel’den alabilirsiniz. Vekaletin verilmesinin sonrasında kişilerin bizzat davaya katılmaları gibi bir zorunluluk da söz konusu değildir.

Boşanma Alanında Destek Talebi

Mut avukat, boşanma davası alanında da gerekli olan desteği sorunsuz bir biçimde sunmaktadır. Hem anlaşmalı boşanmalarda hem de çekişmeli boşanmalarda avukatınız ile sürecin daha nitelikli yönlendirilmesini sağlayabilirsiniz. Avukat desteği sayesinde boşanma süreci sizin için madden ve manen çok daha az yıpratıcı bir hal alacaktır.

Çekişmeli boşanmalarda avukat desteği çok daha önemlidir. Tarafların birbirinin haklarını suiistimal etmemesi için gerekli olan destek sunulur. Delil toplamadan mahkeme dosyasına ekleme taleplerine kadar her adım hukuki destek kapsamında tarafınıza aktarılacaktır. Boşanma sürecinde anlaşmalı boşanma adımından faydalanmak için kişilerin evliliğinin en az 1 sene boyunca devam etmesi gerekiyor.

Ayrıca anlaşmalı boşanmalarda sadece Mut avukat vekalet verme adımını tamamlamanız yeterli değildir. Her iki tarafın da kendi isteği ile boşanma adımlarını tamamladıklarının ispat edilmesi için mahkemede hazır bulunmaları ve boşanmak istediklerini, koşulları kabul ettiklerini beyan etmeleri gerekir. Taraflardan biri mahkemeye katılmadığı zaman anlaşmalı boşanmanın sonuçlanması mümkün olmayacaktır.

Nafaka Talep Adımlarında Hukuki Destek!

Mut avukat hizmetleri kapsamında nafaka talebi gibi adımlarda da profesyonel bir biçimde hizmet verilmektedir. Nafakanın mahkeme tarafından zaruri durumların dışında bağlanması için kesinlikle tarafların talepte bulunması gerekir.

 • Nafakanın talep edilme sürecinde ödeme yapacak olan tarafın ödeme gücü kapsamında bir miktarın belirlenmiş olması gerekiyor.
 • Hem ihtiyaç duyulan tutar hem de karşı tarafın ödeme gücünün göz önünde bulundurularak işleme alınması gerekir.
 • Ödememe gibi bir durum olduğu zaman bu miktarın icra yolu ile alınması da mümkündür. İcra yolu ile nafakanın alınması aşamasında da hukuki destek alınması çok önemlidir.
 • Yoksulluk nafakası, iştirak nafakası, tedbir nafakası gibi farklı seçenekler vardır. Bu seçenekler üzerinden hangisinin ana duruma daha uygun olduğuna karar verilerek süreç şekillendirilecektir.

Miktarın ayarlanmasından ödeme aşamasının kesin tarihilere bağlanmasına kadar her anlamda avukatınız gerekli olan detayları yerine getirecektir.

Bilişim Suçları Alanında Profesyonel Yardım Alın

Mut avukat desteği bilişim suçları konusunda da nitelikli bir destek sunmaya devam etmektedir. Bilişim suçlarına dair dikkate alınması gereken hususlar;

 • Bilişim suçları yeni nesil iletişim araçları olan tablet, telefon ya da bilgisayar ve türevleri gibi cihazlar ile işlenmiş olan suç kategorisidir.
 • Yaşanan teknolojik gelişmeler ile suç tanımlarına da yenileri eklenmeye devam ediyor.
 • Bir bilişim sistemine izinsiz şekilde erişim sağlanması, bilişim sistemine diğer kullanıcıların girişinin engellenmesi, bilişim sisteminin kullanılamaz hakle getirilmesi gibi adımların her biri suç kapsamında yer alıyor.
 • Yasaklanmış olan programların kullanılması ya da cihazların aktif olarak işleme alınması direkt olarak siber suçlar arasındadır. Bu alanda mağdur olan kişilerin haklarının koruma altına alınması için delillerin toplanmasından başvuruların yapılmasına kadar gerekli desteği sunacaktır.

Bu detaylara dair hukuki savunmanın yapılması ve kişilik haklarının korunması konusunda hukuki destek almak çok önemlidir. Daha öncesinde bu alanda gerekli olan tecrübeye sahip olan ve olumlu dava sonuçlarına da imza atmış olan avukat‘ın tercih edilmesi çok daha makul ve mantıklı olacaktır.

avukat ceyhun güvel hakkında

Avukat Ceyhun Güvel Mersin'de bulunan Palma Hukuk Bürosu’nda avukatlık faaliyeti göstermektedir.

Yorum yapın