İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Mersin Gayrımenkul Hukuku Avukatı

Mersin Gayrımenkul Avukatı olarak sizlere Gayrımenkul hukuku alanında profesyonel hukuki destek veren bir çok hukuk bürosu bulunmaktadır. Gayrımenkul hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, bu alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır. Bu noktada, sizlere deneyimli ve bilgili bir Mersin Gayrımenkul Avukatı bulma konusunda yardımcı olabiliriz.

Mersin’de Gayrımenkul davası açmak isteyen kişiler , Mersin Gayrımenkul Avukatı desteğinden yararlanarak haklarını en iyi şekilde savunma ve adil bir sonuç alma şansını artırma fırsatına sahiptir.

Mersin Gayrımenkul Avukatı
Mersin Gayrımenkul Avukatı

Mersin Gayrımenkul Avukatı İletişim Bilgileri

Mersin Gayrımenkul Avukatı :Avukat Ceyhun Güvel
Telefon :+90 507 503 07 79
Adres :İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin
Mail :ceyhunguvel@ceyhunguvel.av.tr

Mersin Gayrimenkul Hukuku Avukatı olan avukatlar gayrimenkullerin alımı-satımı, kiralanması ve devri ile ilgili olarak sözleşmelerin düzenlenmesi, kat mülkiyetinden kaynaklanan sorunlar, tapu iptal ve tescil davaları gibi birçok alanda hizmetlerini sürdürmektedir…

Mersin Gayrimenkul Hukuku Avukatı

Avukatlık büroları, Mersin ilindeki gayrimenkul davaları ile ilgili olarak en tecrübeli ekibe sahiptir. Yaşamış olduğunuz sıkıntıların hızlı bir şekilde çözülmesi sayesinde maddi ve manevi olarak herhangi bir zorlu süreçten geçmeniz önlenir.

Mersin Gayrimenkul Hukuku Avukatı olarak Avukatlık Bürosu Hizmetleri Şu Şekildedir;

 • Yabancı Yatırım Danışmanlığı,
 • Tapu işlemleri Kiralama sözleşmeleri,
 • Kat Karşılığı İnşaat Sözleşmeleri,
 • Ayni, şahsi hak tesisi sözleşmeleri,
 • Alım – Satım sözleşmeleri,
 • Hukuki durum tespitinin yapılması ve raporunun hazırlanması,
 • Yabancıların mülk edinmesi…

Gayrimenkul Alım – Satım Süreçlerinde Sizi Neler Bekliyor?

Gayrimenkul Hukuku, Medeni Hukuk kapsamında yer alır ve ev, arsa, apartman, daire gibi taşınmazlar için düzenlenmiş olan hukuk kurallarını kapsar. Gayrimenkul hukuku eşya hukukunun önemli bir parçasıdır ve tek bir dava içerisinde farklı hukuk dallarıyla girift bir şekilde biçimlenebilmektedir. Genellikle Asliye Hukuk mahkemelerinde görülen Gayrimenkul Hukuku davaları, taşınmazın bulunduğu yerlerdeki mahkemede açılan davalarla şekillenir.

Emlak alım satımı ile kiralama, her türlü kira sözleşmelerinin hazırlanması, imar ve inşaat projelerinin mevzuata uygunluğunun denetimi, gerekli izin ve ruhsatların alınması, tapu ve imar davalarının yürütülmesi, yabancıların mülk edinmesi, ayni hak tesisi işlemleri konularında avukatlar müvekkillerine danışmanlık, avukatlık ve dava takibi desteği sunmaktadır. Gayrimenkul sektöründe yatırım yapmak isteyenler; imar mevzuatına uyum, gerekli izin ve ruhsatların alınması hakkında bilgi sahibi olmak için uzman desteği almalıdır. Gayrimenkul hukuku nedir, gayrimenkul hukuku davaları hangileri, merak ediyorsanız yazımızı okumaya devam edin.

Gayrimenkul Davaları Nelerdir? Gayrimenkul Hukuku Hangi Davalara Bakar?

Gayrimenkul Hukuku, arazi, arsa, ev, daire, apartman vb. taşınmaz mallarla ilgili mevzuatları kapsar. Bu bağlamda tapu davası, istihkak davaları, kira davaları, kamulaştırma davaları, izaley-i şuyu davaları gayrimenkul dava konuları arasında yer almaktadır. Biraz daha yakından bakacak olursak;

 • Tapu Davaları: Gayrimenkul Hukuku davaları arasındaki tapu davaları, tapu tescil veya tapu iptali gibi dava türlerini kapsar. Hukuka aykırı düzenlemelerde tapu davaları açılarak mağduriyetin engellenmesi sağlanır. Asliye Hukuk Mahkemelerinde görülen tapu davaları, avukat vekaletiyle yürütülebilir.
 • İstihkak Davaları: Gayrimenkul Hukuku dava konularından istihkak davalarında taşınmazın haksız ihlali söz konusudur. Yine Asliye Hukuk Mahkemelerine açılan davalarla takip edilir.
 • Kamulaştırma Davaları: Gayrimenkul Hukuku davaları arasındaki kamulaştırma davaları, özel mülk ve arazilerin fiyatının belirlenerek kamulaştırma işlemlerine yapılan itirazları kapsar. Belediye ve kamu kurumlarına karşı açılabilir.
 • Kira Davaları: Kiracı ya da mal sahibi tarafından açılan kira davaları, kira bedeli veya tahliye sebebiyle oluşan uyuşmazlıkları çözer. Kira sözleşmesine uymayan her iki taraf da birbiri hakkında bu davayı açabilir.
 • İzaley-i Şuyu Davaları: Ortaklı taşınmaz mallarda ortaklığın sonlandırılması için açılan davalardır. Sulh Hukuk Mahkemelerinde açılabilir. Satış ya da taksim yoluyla ortaklık bitirilebilir.

Gayrimenkul Hukuku kapsamına giren birçok dava konusu daha vardır. En önemli ve sık görülen davalar bunlardır. Gayrimenkul hukuku hangi davalara bakar sorusuna avukatlarımızdan ayrıntılı yanıt alabilirsiniz. 

Gayrimenkul Hukuku Alanına Giren Diğer Davalar

Gayrimenkul Hukuku alanında avukatlar; tapu işlemleri, gayrimenkullerin kiralama sözleşmelerinin düzenlenmesi, alım-satım sözleşmelerinin hazırlanması, eser sözleşmesi, ayni, şahsi hak tesisi sözleşmeleri, imar projelerinin çevre mevzuatına uygunluğunun denetlenmesi, gayrimenkul finansman incelemesi, yabancıların mülk edinmesi, ipotek sözleşmelerinin denetlenmesi ve düzenlenmesi süreçlerinde hukuki destek vermektedir. Ayrıca;

 • Tapu iptali ve tescil davaları,
 • Tasarrufun iptali davaları,
 • Sözleşmelerden doğan uyuşmazlıklar nedeniyle açılan alacak davaları,
 • Kira bedeli tespit davaları,
 • Kira arttırma davaları,
 • Tahliye davaları,
 • Müdahalenin men’i davaları,
 • Zilyetliğin korunmasına ilişkin davalar,
 • Ecrimsil davaları,
 • İpotek ve rehin davaları,
 • Geçit hakkı davaları,
 • Kar irtifakı davaları,
 • Ortaklığın giderilmesi ve yolsuz tescilin düzeltilmesi gibi davalar da Gayrimenkul Hukuk alanındadır.

En İyi Mersin Gayrimenkul Hukuku Avukatı!

Bir avukatın gayrimenkul alanındaki tecrübesi gayrimenkul davalarından olumlu sonuç alınabilmesi için oldukça gereklidir. Ceyhun Güvel Avukatlık Bürosu yıllardır Mersin ilinde birçok kişi ve kurumun gayrimenkul davalarını üstlenmiş ve birçoğundan müvekkillerinin haklı sonuçlar alabilmesi sağlanmıştır.

En İyi Mersin Gayrimenkul Hukuku Avukatı dendiğinde parmakla gösterilen isimler arasında yer alan Ceyhun Güvel, gayrimenkul davalarınızdan hızlı sonuçlar alıp herhangi bir maddi veya manevi kayıp yaşamamanız amacı ile önemli çalışmalar gerçekleştirmektedir…

Gayrimenkul Hukuku Avukatı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

Bir gayrimenkul hukuku avukatı ile çalışmaya başlamadan önce seçmek istediğiniz avukatın gayrimenkul alanında gerekli bilgi ve birikime sahip olup olmadığını sorgulayınız. Daha sonrasında gayrimenkul hukukuna tam hakimiyeti bulunup bulunmaması ve en güncel mevzuatları takip edip etmediği sorgulanmalıdır.

En iyi Mersin Gayrimenkul Hukuku Avukatı ile çalışmak istiyorsanız Mersin avukat‘ın mutlaka referanslarını kontrol ediniz ve daha önce ne kadar davaya girdiği ve kaçından başarılı sonuçlar aldığını öğreniniz. Fiyat/Performans kriterlerini de göz önüne alarak en doğru seçimi yapabilirsiniz.

En iyi Gayrimenkul Hukuku Avukatı ile çalışmak ve gayrimenkul dava süreçleri ile ilgili olarak kapsamlı bilgiler edinmek için web sitesi araştırması yapabilir yada bir avukatın telefonu mesai saatlerinde istediğiniz bir saatinde arayabilirsiniz…

İletişim Formu

Aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde ilgili departmanımız sizi yanıtlayacaktır.