İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Mersin Ceza Avukatı

Mersin Ceza Avukatı olarak sizlere Ceza hukuku alanında hizmet veren bir çok hukuk bürosu bulunmaktadır. Ceza hukuku, genellikle karmaşık ve hassas bir durum olması nedeniyle, bu alanda uzman bir avukatın desteği büyük önem taşır. Bu noktada, sizlere deneyimli ve bilgili bir Mersin Ceza avukatı bulma konusunda yardımcı olabiliriz.

Ceza hukuku, toplumun güvenliğini ve düzenini korumak amacıyla suç ve suça ilişkin yaptırımları düzenleyen hukuk dalıdır.

Mersin’de ceza davasıyla karşı karşıya kalan bireyler, Mersin ceza avukatı desteğinden yararlanarak haklarını en iyi şekilde savunma ve adil bir sonuç alma şansını artırma fırsatına sahiptir.

Mersin Ceza Avukatı, Ceyhun Güvel
Mersin Ceza Avukatı, Ceyhun Güvel

Mersin Ceza Avukatı İletişim Bilgileri

Mersin Ceza Avukatı :Avukat Ceyhun Güvel
Telefon :+90 507 503 07 79
Adres :İhsaniye mah. 4903 sok. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin
Mail :ceyhunguvel@ceyhunguvel.av.tr

Ülkemizde ve Dünyada ne yazık ki suç oranları hiç azalmamaktadır. Kimi zaman istenmeyerek kimi zaman da bilerek işlenen birçok suç ceza hukuku kapsamındadır. Yapılan bir eylem sonucunda Ceza Hukuku ile yargılanacak olan kişi herhangi bir mağduriyet yaşamamak için iyi bir Mersin Ceza Avukatı ile çalışması gerekmektedir…

Mersin Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Mersin Ceza Avukatı, ceza hukukunun kapsamış olduğu birçok davaya bakmaktadır. Bunları şu şekilde sıralamak mümkündür;

 • Dolandırıcılık,
 • Taksirli bir şekilde adam yaralamak,
 • Güvenin kötüye kullanılması,
 • Halkın ve kişilerin huzurunu bozma,
 • Evrakta sahtecilik,
 • Gümrüklerdeki kaçakçılık faaliyetleri…

Ceza Avukatı Tutmak Zorunlu Mu?

Yapılan faaliyetler yukarıda sayılmış olan nedenlerden dolayı ise bir ceza avukatı ile çalışmak zorunlu değildir. Kanunlarda illa ki bir ceza avukatı ile çalışılması gerektiği ile ilgili olarak bir bilgi yoktur. Ancak kişilerin bu tür kritik davalarda ceza avukatlarından yardım talep etmeleri lehlerine olacaktır.

Ceza avukatları suçu işleyen kişinin yanlış hareketlerde bulunmasının önüne geçeceği gibi kanunu iyi bildiğinden dolayı kişinin gereksiz mağduriyetler yaşamasının da önüne geçecektir. Kısaca ceza avukatı tamamı ile kişinin kanunlara uygun bir şekilde adım atabilmesi ve haklarını gerekli bir şekilde savunabilmesi için gereklidir.

En İyi Ceza Avukatı Nasıl Olmalı?

En iyi ceza avukatı ile çalışılmak isteniyorsa öncelikle tecrübe, ceza hukukuna hakimiyet ve iletişime odaklanılmalıdır. Bu 3 husus bir avukatta yeterli bir kalitede bulunmuyorsa davalarda başarılı olma şansı azalmaktadır.

En iyi ceza avukatı öncelikle çok sayıda ceza davasına girmiş ve bu davalarda yüksek bir kazanma oranına sahip olmalıdır. Ceza davaları hususunda özellikle Mersin ve çevresinde iyi bir isme sahip olması bir avukatın kalitesini belirleyen en önemli detaylar arasında yer almaktadır. Ceza davalarına bakan iyi bir avukatın mutlaka araştırma kabiliyeti de yüksek olmalıdır.

Ceza dava süreçleri ile ilgili olarak detaylı bir şekilde bilgi almak ve en iyi Mersin Ceza Avukatı şeklinde günün istediğiniz bir saatinde ceza avukatı kelimesi ile arama yapmanız mümkündür.

Mersin Ağır Ceza Avukatı

Mersin ağır ceza avukatı, ağır ceza mahkemesinde görülen davalar ile ilgilenen avukatları ifade etmektedir. Bunun yanı sıra Mersin ağır ceza avukatı bir suçun mağdurunun bir vekil sıfatı ile ya da suçun failine müdafıi sıfatı ile hizmet veren avukattır. Bu doğrultuda ağır ceza avukatı savcılık soruşturması, ağır ceza mahkeme davaları, tutuklama, el koyma, adli kontrol, kesinleşmiş hükümlere karşı olağanüstü yasal yollara başvurma ve infazın ertelenmesi gibi hizmetler sunmaktadır.

Ağır ceza hukuku alanına girmiş olan davalar herhangi bir kayıpla karşılaşmamak adına bu alan uzmanlaşmış olan ceza avukatları tarafından takip edilmesi gereken önemli bir süreç olarak ifade edilebilir. Cezanın yargılanması ve dava sürecinde el koyma, arama, yakalama, tutuklama ve gözaltı gibi çeşitli koruma tedbirlerinin söz konusu olması mümkündür.

Ağır ceza davalarında önemli bir süreç olan re’sen takip edilen suçların ceza zamanaşımı sürecinin geçmiş olmasının dışında suçun çeşitli kurumlar tarafından öğrenilmesi ve soruşturma sürecine geçilmesi ile başlamaktadır. Yeterli delil ya da şüphenin bulunması durumunda bir iddianame düzenlenerek kovuşturma başlatabilmektedir.

Ağır Ceza Avukatı Hangi Davalara Bakar?

Ağır ceza mahkemesi, ilk derece sıfatıyla kanunda öngörülen ceza miktarı bakımından en ağır suçlara bakan mahkemedir. Ağır ceza mahkemesinin görevi, 5235 Sayılı Kanunun 12. maddesinde belirtilmiştir. Mersin ağır ceza avukatı altta belirtilen ceza davalarına bakan avukata denir. Mersin ağır ceza avukatı müvekkil ile vekalet ilişkisini kurduktan sonra tüm soruşturma ve kovuşturma sürecini titizlikle yürütür.

5235 Sayılı Kanun’un 12. Maddesinde ağır ceza mahkemesi görev alanına bir suçun girmesi için suç vasfı ve ceza miktarı önem arz eder. Ağır ceza mahkemesinin görevi kapsamına girdiği açıkça belirtilmeyen suçlara asliye ceza mahkemesi görevlidir. Kişi, 18 yaşından küçük ise çocuk ağır ceza mahkemesi görevlidir.

 • Ağırlaştırılmış müebbet hapis, müebbet hapis ve on yıldan fazla hapis cezalarını gerektiren, yani üst sınırı 10 yıldan fazla olan tüm suçlara ilişkin davalara bakma görevi ağır ceza mahkemesine aittir.
 • Soykırım
 • İnsanlığa karşı suçlar
 • Örgüt
 • Kasten öldürme
 • Kasten öldürmenin ihmali davranışla işlenmesi
 • İşkence
 • Cinsel saldırı
 • Çocukların cinsel istismarı
 • Reşit olmayanla cinsel ilişki
 • Yağma
 • Nitelikli dolandırıcılık
 • Hileli iflas
 • Uyuşturucu veya uyarıcı madde imal ve ticareti
 • Parada sahtecilik
 • Rüşvet
 • Zimmet
 • İrtikap
 • Devletin egemenlik alametlerini aşağılama
 • Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar
 • Milli savunmaya karşı suçlar
 • Devlet sırlarına karşı suçlar ve casusluk
 • 3713 sayılı Terörle Mücadele Kanununun kapsamına giren propaganda yapma suçu ve örgüt üyeliği suçu vb. siyasi nitelikli suçlar.

Mersin Ağır Ceza Avukatı Faaliyet Alanları

Ağır Ceza Mahkemeleri’nde yargılanmakta olan tüm davalar ağır ceza avukatlarının faaliyet alanına girmektedir. Ağır ceza, cezaların çok daha ağırlaştırılmasını gereken suçlar ile ilgilidir. Bu aşamada Mersin ağır ceza avukatı devreye girmektedir. İrtikap, yağma, cinayet, resmi evrakta sahtecilik, nitelikli dolandırıcılık, hileli iflas gösterme ağır ceza mahkemelerinde görülen davalar arasında yer almaktadır. Bunun yanı sıra devletin güvenliğini zedeleme, düzenini bozma, anayasal düzene karşı çıkma ve milli savunmaya aykırı hareketlerde bulunma ağır ceza mahkemeleri tarafından değerlendirilen suçlardandır. Ağır ceza mahkemelerinde görülen tüm davalar ağır ceza avukatlarının faaliyet alanları içerisinde yer almaktadır.

Profesyonel ve Disiplinli Ceza Avukatı ile Çalışmak!

Profesyonel ve disiplinli bir ceza avukatı ile çalışmak hak edilen sonuçların kısa ve yorucu olmayan bir şekilde elde edilebilmesine olanak tanıyacaktır. Bu nedenle de Ceza Avukatı seçimi yaparken mümkün olduğunca iyi bir araştırmanın yapılmasını tavsiye ediyoruz.

Ceza Avukatı, ağırlık olarak bireysel suçlar, bankacılık suçları, vergi suçları ve şirketler hukukundan kaynaklanan suçlara bakmaktadır. Yine aynı şekilde bilişim suçları, askeri suçlar ve çocuk ceza hukuku alanlarında da ciddi çalışmalar içerisinde bulunmaktadırlar.

En İyi Ceza Avukatı Seçmek İçin Dikkat Edilmesi Gerekenler!

En iyi ceza avukatı ile çalışıp kısa bir sürede hak etmiş olduğunuz sonucu almak istiyorsanız seçmek istediğiniz avukatın mutlaka ceza hukukuna yeterli bir derecede hakimiyeti bulunup bulunmadığını sorgulayınız. Aynı şekilde daha öncesinde kaç kere ceza davalarında görev aldığı ve girmiş oldukları davalardan ne tür sonuçlar aldıklarını öğreniniz.

En iyi ceza avukatı aşağıda yer alan mahkemeler ile ilgili olarak yeterli tecrübe ve birikime sahip olmalıdır;

 • Asliye Ceza Mahkemeleri,
 • Ağır Ceza Mahkemeleri,
 • Çocuk Ceza Mahkemeleri,
 • Askeri Ceza Mahkemeleri,
 • Fikri ve Sınai Ceza Mahkemeleri…

Ceza Avukatı Ücreti Neye Göre Belirlenir?

Ceza Avukatları müvekkillerine verecek oldukları hizmete dair bir ücret talep ederken bulunmuş oldukları ildeki Avukatlık Barosunun o yıl için belirlemiş olduğu taban fiyatı göz önüne alarak bir fiyatlama yapmaları gerekmektedir. Ceza Avukatı Ücreti şu hususlara göre farklılıklar gösterebilmektedir;

Avukatın Tecrübesi!

Ceza Avukatı ücreti ile ilgili olarak en önemli fark tecrübeden kaynaklanmaktadır. Ceza davaları hususunda oldukça fazla tecrübeye sahip olan avukatlar her daim yüksek fiyatlardan hizmet ücreti talep edebilmektedir.

Suçun Niteliği!

Ceza Avukatı Mersin de arıyorsanız avukatlık ücretini belirleyen en önemli hususun suçun niteliği olduğunu unutmamalısınız. Suçun niteliğine göre nasıl bir araştırma yapılması gerektiği ve ne kadarlık bir süreç içerisinde davanın sonuçlanabileceği gibi kriterler Ceza Avukatlık hizmetlerinde ücreti belirleyen en önemli kıstaslar arasında yer almaktadır.

Avukatın Referansları!

Ceza hukuku alanında en iyi avukat ile çalışmak istiyorsanız ücret tarifesinin taban fiyattan oldukça yüksek olduğunu görebilirsiniz. Ceza Avukatı ücreti Avukatın referanslarına bağlı olarak değişkenlikler gösterir. Eğer ki bir avukat bulunmuş olduğu ildeki önemli kişi ve kurumların ceza davaların bakmış ise yüksek hizmet tutarları talep edebilmektedir.

Ceza Avukatı Mersin de Arıyorsanız!

Mersin’de bir ceza avukatı arıyorsanız iyi bir araştırma içerisine koyulmanızı tavsiye ediyoruz. En iyi ceza avukatı birtakım kriterler göz önüne alındığında ortaya çıkmaktadır. Doğru bir ceza avukatı ile çalışmak istiyorsanız şu kriterleri göz önüne almanızda yarar vardır;

 • Avukatın tecrübesi,
 • Avukatın referansları,
 • Avukatın sizinle iletişimi,
 • Avukatın sahip olduğu kadrosu,
 • Avukatın araştırma yapma kabiliyetine sahip olup olmaması…

Ceza Avukatı Mersin de araştırıyorsanız saymış olduğumuz bu 5 kriterleriniz içerisine dahil etmenizde yarar görüyoruz. En iyi avukat ile çalışmak ve Ceza dava süreçleri ile ilgili olarak çok daha kapsamlı bilgiler edinmek için Ceza avukatı mersin olarak internet araştırması yapabilir yada herhangi bir avukatlık ofisini arayabilirsiniz…

İletişim Formu

Aşağıdaki formu kullanarak bize ulaşabilirsiniz. Kısa bir süre içerisinde ilgili departmanımız sizi yanıtlayacaktır.