Sigorta Avukatı Mersin

Anasayfa / Sigorta Avukatı Mersin

Sigorta Avukatı Mersin

 

Sigorta hukuku, sigortacının belirli bir prim alarak, kişinin para ile ölçülebilecek bir menfaatini zarara uğratan tehlikenin meydana gelmesi ile para ödemesi için düzenlenen hukuk dalıdır.

 

Yaşam koşulları içerisinde başımıza birçok zarar gelebilir. Bu zararlar ise maddi ve manevi olabilir. İnsanlar başlarına gelecek herhangi bir sorun için sigorta yapma konusunda git gide daha bilinçli olmaktadır. 

 

Doğal afetlerden meydana gelecek durumlar için de sigorta sıkça tercih edilir. Deprem sigortası, yangın sigortası gibi sigortalar mevcuttur. Sigortalar insanların gördüğü bir zararın temini için önemlidir ve Sigorta avukatı mersin olarak sizlere yardım etmekten mutluluk duyarız.

 

Sigorta Nedir?

 

İnsanlar doğdukları günden hayatlarının sona erdiği güne kadar, yaşamları boyunca her daim çeşitli tehlikelerle (rizikolarla) karşı karşıyadır. Örneğin bir kişinin; trafik kazası, yangın, deprem, hırsızlık vs. gibi rizikolarla karşılaşma ihtimali her zaman vardır. Dolayısıyla kişiler arzu etmedikleri halde karşılaşma ve sonunda ekonomik durumlarında olumsuzluklar yaşamaktadırlar. Bunun için de zaman içerisinde Sigorta Kurumu oluşturulmuştur.

 

Sigorta, kişilerin tehlikelerden doğacak sonuçlardan önceden kendini koruma ihtiyacından doğmuştur. Zarar doğrudan bir hadisenin ve tehlikenin sonuçlarının sigorta şirketleri tarafından üstlenmesi anlamına gelmektedir. Bu sebepten kişiler; zarara yol açan bu olaylara karşı belli bir prim karşılığında risklerini belirli bir firmaya devrettiği anlaşmaya sigorta denmektedir.

 

Sigorta Hukuku Nedir?

 

Basit bir şekilde ifade edecek olursak Sigorta Hukuku; Sigorta ilişkisi içerisindeki tarafların birbirlerine karşı borç ve yükümlülüklerini gösteren, sigorta ilişkisini belirleyen, bu ilişkiden dolayı taraflar arasında uyuşmazlığın oluşması durumunda ne yapılacağını düzenleyen hukuk dalıdır.

 

Sigorta Avukatı Tutabilir Miyim?

 

Sigorta yaptırdınız ancak zararınızın temini karşılanmadıysa bunun için dava açabilirsiniz. Ancak bu süreçte bilgili bir avukata ihtiyacınız vardır. Avukatınızın bilgili ve deneyimli olması hak ettiğiniz zararın temini için önemlidir. Aynı zamanda maddi ve manevi olarak zarar gördüğünüz durumlar sigorta avukatı size başvuracağınız yolları gösterecektir. Sigorta avukatı Mersin adresine gelerek zarar gördüğünüz herhangi bir durum için avukatınızla iletişime geçebilirsiniz. 

 

Hangi tür davalar açabilirim;

•Trafik kazalarına ilişkin tazminat ve rücu davaları

• Araç değer kaybı davaları

• Hayat Sigortasından, Karayolları Zorunlu Mali Mesuliyet Sigortasından, Kara Taşıtları Sigortasından (Kasko), Can ve Mal Sigortası ile Mesleki Sorumluluk Sigortalarından doğan alacak , tazminat ve rücu davaları

• Kasko, Yangın, CMR , Havacılık ve Deniz Sigortası uyuşmazlıkları

• Mal ve diğer tazminatlara ilişkin davalar başta olmak üzere Sigorta ve Tazminat hukukundan doğan tüm davalarda etkin hizmet sunulmaktadır

 

Avukata Neler Sorabilirim?

 

Sigorta konusunda bilginiz yoksa ve nasıl sigorta yapacağınızı bilmiyorsa yalnız sigorta şirketleri ile değil bir Sigorta Avukatı Mersin ile de görüşmeniz gereklidir. Bu sebeple sigorta avukatı Mersin adresinde sizlerin sorularını cevaplamak için ekibimiz vardır. Sigorta yaptırmadan önce dolandırılma ihtimalinizi göz ardı etmemeniz gerekir. Bu sebeple bilgili bir avukattan sigorta hakkında bilgi alabilirsiniz. Sigorta yaptırmak istiyorsanız hemen bir avukatımızla iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

Online İletişim

 

Sigorta Avukatı Mersin ekibimizden bilgi almak istiyor ancak zaman ayıramıyorsanız online olarak da destek alabilirsiniz. Online olarak sigorta yaptırma konusunda sorularınızı sorabilirsiniz. Sigorta yaptırdınız ancak güvenmiyorsanız ve dolandırılma ihtimaliniz olduğunu düşünüyorsanız hemen bir avukatımıza online olarak başvurmalısınız. 

 

Online iletişime geçtiğiniz zaman destek alabileceğiniz birçok hukuk dalı mevcuttur. Ceza hukuku, iş hukuku, ticaret hukuku, Sigorta Avukatı Mersin gibi konularda da avukatlarımıza danışabilirsiniz. Sigorta hukuku son zamanlarda sıkça tercih edilen sigorta işlemlerinden doğan bir hukuktur.

 

Sıkça tercih edildiği için kötü niyetli insanlar tarafından haklarınız ihlal edilebilir. Bu sebeple bir Sigorta Avukatı Mersin ile hareket etmeniz ya da sigorta yaptırmadan önce bir avukat ile görüşmeniz oldukça önemlidir. 

 

Birçok hukuk dalında hizmet verdiğimiz gibi sigorta hukuku konusunda da sizlerin haklarının ihlal edilmemesi için hazırda bekliyoruz. Eğer bir haksızlığa uğradıysanız ya da dava açmak istiyorsanız hemen Sigorta Avukatı Mersin ekibimizle iletişime geçebilir ya da Mersin Avukat sitemizi ziyaret edebilirsiniz.  Online danışma hizmeti sağlarken sizlerin rahatlığını ve aklınızdaki soruları kolaylıkla çözmenizi istiyoruz. Aklınıza takılan diğer sorular ve alabileceğiniz destekler konusunda 0507 503 07 79 telefon numaramızdan ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo