Mersin Miras Avukatı

Anasayfa / Mersin Miras Avukatı

Mersin Miras Avukatı

 

Miras davaları sıkça karşılaşılan davalardan biridir. Alt soy üst soy ilişkileri kapsamında alt soyların miras hakları vardır. Ancak miras konusunda aileler arasında anlaşmazlıklar çıkmaktadır. Miras paylaşımı aile ilişkileri bakımından hassas bir konudur. Miras davası konusunda bilgi almak için Mersin miras avukatı adresine sorularınızı sorabilirsiniz. Ekibimiz haklarınızın ihlal edilmemesi konusunda sizlere destek olmak için özenle çalışmaktadır.

 

 

Miras Davası Nasıl Açılır?

 

Malları ve birikimi olan kişinin ölümü anında tüm malları yasal mirasçılarına geçmektedir. Bu süreçte kimlerin yasal mirasçılar olduğunu bilmek önemlidir.

 

Eğer yasal olarak mirasçı olduğunuz bir insanı kaybettiyseniz mirasınızı almanız gereklidir. Bu durumda bir haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız Mersin miras avukatı adresinde dava açma konusunda yardım ve destek alabilirsiniz. 

 

Miras davasının açılabilmesi için öncelikle bir ölüm söz konusu olmalıdır. Alt soy ve üst soy ilişkileri kapsamında ölen kişinin malları yasal mirasçılarına paylaştırılır. Ancak bazı özel durumlarda miras davaları farklı şekillerde ele alınmaktadır. 

 

 

Ölen Kişinin Borcu Miras Davasına Girer Mi?

 

Miras davaları sadece mal paylaşımı için açılan davalar değildir. Miras paylaşımı denildiğinde genellikle aile büyüğünün birikimleri ve malları paylaştırılıyor diye düşünebilirsiniz.

 

Ancak aile büyükleri ile arasında kan bağı bulunan ya da kan bağı bulunmasa da yasal mirasçı sayılan kişilere ölen kişinin borçları da miras kalmaktadır. Borç altına girdiğinizde bunu aile mahkemelerinde reddedebilirsiniz.

 

Reddetme sürecinde yalnız borcu reddetmek mümkün değildir. Bu sebeple mirasın tamamı reddedilir. Çözüm için Mersin Miras avukatı adresimize gelebilirsiniz.

 

 

Boşanma Mirası Etkiler Mi?

 

Boşanma davası kesinleştiği durumlarda eş, yasal olarak mirasçı sayılmaz. Boşanan eşler eski eş sıfatı ile miras hak etmezler. Boşanmadan önce eşlerin miras hakları vardır.

 

Ayrılma kararı alınması ve ayrı yaşanması sürecinde mirasçı olunması mümkündür. Boşanma davası devam ederken eşin ölmesi durumunda mirasçı davaya devam edebilir. Ancak eşin kusurlu sayılması durumunda miras verilmez.

 

Miras konusu dikkatle incelenmesi gereken konulardan biridir. Mersin miras avukatı adresine gelerek miras hakkı konusunda bilgi edinebilirsiniz. Miras hak eden kişiler, hak etme şekilleri ve vasiyetname gibi konular oldukça karışıktır. Bir avukat aracılığı olmadan hak ettiğiniz mirastan haberiniz bile olmayabilir.

 

Bu nedenle miras konusunda bir Mersin miras avukatı ile hareket etmeniz önemli bir husustur. Miras hak eden kişiler yalnızca alt soy ya da üst soy ilişkisi ile açıklanamaz.

 

Mersin Miras Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

 

Her yıl Mersin Barosu Mersin Miras Avukatı Ücretleri ile ilgili olarak değişikliğe gitmektedir. 2021 yılı için belirlenen Mersin Miras Avukatı Ücretleri Baronun resmi internet sayfasındaki tablodan görülebilmektedir. Baronun belirlemiş olduğu tutar taban fiyattır. Davanın niteliğine göre avukatlar bu ücretin üzerinden hizmet verebilmektedirler.

 

Mersin Miras davalarında masraflar şunlar olabilmektedir;

  • Başvurma harcı,
  • Bilirkişi ücreti,
  • Tanık ücreti,
  • Tebligat giderleri,
  • Keşif Ücreti,
  • Kararın üst mahkemeye taşınması durumunda İstinaf harcı...

 

 

Miras Avukat Ücretleri 2021 Yılı İçin Ne Kadar?

 

Her davanın türünün ve masraflarının farklı olabileceği akıldan çıkmamalıdır. Türkiye Barolar Birliği ve Mersin Barolar Birliği tarafından belirlenen Miras Avukat Ücretleri 2021 için taban fiyatlardır. Hiçbir avukat bu taban fiyatların altında hizmet verememektedir.

 

Miras Avukat Ücretleri 2021 yılın için taban fiyatın üzerine çıkması Avukatın tecrübesine, referanslarına ve ekibinin kalitesine göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Destek almak istediğiniz avukat ile ücretleri dava başlamadan önce konuşmanız yararınıza olacaktır.

 

Kişinin ölümünden sonra miras yasal mirasçılara direkt paylaştırılır ancak bazı özel durumları vardır. Aynı şekilde borç miras kalması durumunda ödemek isteyebilirsiniz. Bu yüzden Mersin Avukat ekibimiz ile dava sürecinde haklarınızı arayabilirsiniz. Bize 0507 503 07 79 telefon numaramızdan ulaşabilirsiniz.

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo