Gayrimenkul Hukuku

Anasayfa / Gayrimenkul Hukuku

Gayrimenkul Hukuku

 

Mersin Gayrimenkul hukuku, medeni hukukun bir parçası olan eşya hukuku bölümleri içinde yer alır. Toplumun her kesimi ilgilendiren bir hukuk dalıdır. Gayrimenkul hukuk konuları; ev, arsa, apartman, daire gibi taşınmazlardır. Gayrimenkul Hukuku, nicelik itibariyle maddi açıdan geniş bir çerçeveye sahip olması sebebiyle aynı oranda da detaya ve istisnaya sahiptir. Bu sebeplerle Türk Yargı Sistemimiz içerisinde gayrimenkullere ilişkin görülmekte olan davalar vatandaşlar açısından uzun, meşakkatli ve maddi açıdan oldukça yıpratıcıdır. Bu sebeplerle, mal varlığı değerlerimizin büyük bir payını kapsamakta olan gayrimenkullerimize ilişkin uyuşmazlıklarda alanında uzman bir avukata danışmak ve avukatla çalışmak hak kaybına uğramamak açısından büyük önem arz etmektedir. Taşınmaz mallar ile ilgili olan gayrimenkul hukuku konusunda ekibimiz tarafından aradığınız tüm sorulara cevap bulabilirisiniz.

 

Gayrimenkul Hukuku Kapsamında Verilen Hizmetler

 

 • Tapu iptal davası
 • Tescil davalarının hazırlanması 
 • Müdahalenin meni 
 • Mirasçıdan mal kaçırma 
 • Muris muvazzası 
 • Şuf’a 
 • Ön alım
 • Yabancıların mülk edinmesi
 • Taşınmaz malların alım ve satımı
 • Kira sözleşmelerinin hazırlanması ve yönetilmesi
 • Kira sözleşmelerinin feshi
 • Durum tespit çalışmaları 

 

Ekibimiz tarafından gayrimenkul hukuku kapsamında destek alabileceğiniz konular bunlarla sınırlı değildir. Her konuda ekibimiz ile iletişime geçerek destek alabilirsiniz. 

 

 

Kiracı Hakları Konusunda Destek Alabilir Miyim?

 

Mersin Gayrimenkul Hukuku kapsamında değerlendirilen kira sözleşmeleri hem ev sahibi hem kiracı haklarının koruma altına alınması açısından önemlidir. Bu süreçte kira sözleşmesi hazırlamak için ekibimiz ile özele olarak iletişime geçebilirsiniz. Eğer kiracı iseniz de kira sözleşmesi hazırlamanız mümkündür. 

 

Kiracıların da ev sahiplerinin de birtakım hakları vardır. Bu hakların korunması ve uygulanması için kira sözleşmesi yapılır. Kira sözleşmesi yalnızsa ev sahipleri tarafından yapılacak sözleşmeler değildir. Kiracı olarak da ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Aynı zamanda kira sözleşmesi de yapmak için destek alabilirsiniz. 

 

Eğer kiracıysanız ve size bir haksızlık yapıldığını düşünüyorsanız ekibimiz ile iletişime geçebilir. Yasalar kiracıları da korumak için özel olarak hazırlanmıştır. Sizleri kiracı olarak elde ettiğiniz haklardan haberdar etmek için özel bir ekiple bekliyoruz. Yaşadığınız haksız durum karşısında ev sahibi ya da kiracı olmanız fark etmeden Mersin Garimenkul Hukuku hususunda bizimle iletişime geçebilirsiniz. 

 

 

Avukata Neler Sorabilirim 

 

Mersin Gayrimenkul hukuku konusunda ekibimizle iletişime geçtiğiniz zaman neler sorabileceğinizi merak ediyor olabilirsiniz. Ekibimiz sizin hukuk konusunda merak ettiğiniz tüm sorulara cevap vermek için danışmanlık hizmeti yapmaktadır.  Sadece gayrimenkul konusunda değil eşya hukuku, ticaret hukuku, idare hukuku gibi konularda da ekibimiz ile iletişime geçebilir ve aklınızdaki tüm soruları sorabilirsiniz. 

 

Tüm hukuk dallarında olduğu gibi gayrimenkul hukukunda da bir avukat ile hareket etmeniz önemlidir. Eğer bilgili bir avukat ile hareket etmezseniz hukuk konusunda dikkat etmeniz gereken önemli noktaları atlayabilirsiniz. Dava süreçleri kurallar çerçevesi içinde işleyen süreçlerdir.

 

Gayrimenkul Hukuku Avukatı Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler!

 

Bir gayrimenkul hukuku avukatı ile çalışmaya başlamadan önce seçmek istediğiniz avukatın gayrimenkul alanında gerekli bilgi ve birikime sahip olup olmadığını sorgulayınız. Daha sonrasında gayrimenkul hukukuna tam hakimiyeti bulunup bulunmaması ve en güncel mevzuatları takip edip etmediği sorgulanmalıdır.

 

Gayrimenkul Hukuku Avukatı ile çalışmak istiyorsanız Mersin avukat'ın mutlaka referanslarını kontrol ediniz ve daha önce ne kadar davaya girdiği ve kaçından başarılı sonuçlar aldığını öğreniniz. Fiyat/Performans kriterlerini de göz önüne alarak en doğru seçimi yapabilirsiniz.

 

Dava açarken yaptığınız yanlış adımlar da elde edeceğiniz haklardan mahrum kalmanıza sebep olabilir. Haklarınızdan mahrum kalmamanız için hemen Mersin Avukat ekibimizle; gayrimenkul dava süreçleri ile ilgili olarak kapsamlı bilgiler edinmek için 0507 503 07 79 numaralı telefonu günün istediğiniz bir saatinde arayabilirsiniz...

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo