Gümrük Hukuku ve Dış Ticaret Hukuku

Anasayfa / Gümrük Hukuku ve Dış Ticaret Hukuku

Gümrük Hukuku ve Dış Ticaret Hukuku

 

Ticaret genel olarak bir alım ve satımı sırasında gerçekleşen olaylar bütünüdür. Bu süreçlerin kontrol altında tutulması için yasalar mevcuttur. Bu yasalar ticaret ilişkilerini düzenlemek ve bir haksızlık karşısında olacak sonuçların hukuki yollarla çözülmesi açısından önemlidir. Gümrük hukuku ve dış ticaret hukuku birbiri ile bağlantılı hukuk dallarıdır. Dış ticaret hukuku oldukça geniştir. Ticari meselelerin kontrol altında tutulması için düzenlenen kanunlar içerisinde gümrük kanunu da barındırır. 

 

Maalesef günümüzde Gümrük Hukuku uyuşmazlıkları gümrük müşavirlerince çözümlenmeye çalışılmakta ve günden güne avukatların faaliyet alanından çıkartılmaktadır. Oysa ki dış ticaret hukuku ve gümrük hukuku uyuşmazlıkları hukuki sorunlar olup avukatlar tarafından çözümlenmesi gerekmektedir. Hukuk büromuz Gümrük Hukuku ve Dış Ticaret Hukuku konularında profesyonel destek sağlamaktadır.

 

 

Gümrük Kanunu Nedir?

 

Gümrük kanunu, dış ticaret işlemleri yapılırken uyulması gereken kuralların bütünüdür. Öncelikle gümrük; eşya ve malların ülkeye giriş çıkışının denetlenmesidir. Bu nedenle görülüyor ki gümrük hukuku ve dış ticaret hukuku birbiri ile bağlantılıdır. 

 

İlerleyen teknoloji ve ulaşım ağları sayesinde dış ticaret ile ilişkiler de artmaktadır. Bu sebeple gümrük hukuku git gide daha çok önem kazanmaktadır. Ticaret ile uğraşan iş adamlarının gümrük kanunlarını bilmeleri gerekir ancak kanunlar kısa sürede öğrenilecek bilgiler değildir. Bu sebeple ticaretle uğraşan insanların destek almaları gerekir.

 

Ekibimiz gümrük hukuku konusunda iş insanlarına uymaları gereken kurallar konusunda destek vermektedir. Aynı zamanda gümrük hukuku çerçevesinde doğacak haksızlıkların önüne geçilmesi için de ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Dış ticaret Hukuku

 

Gümrük hukuku ve dış ticaret hukuku birbirleri ile bağlantılı hukuk dallarıdır. Gümrük hukuku dış ticaret yapılırken dikkat edilmesi gereken kuralları kapsar. Aynı zamanda dış ticaret yaparken dikkat edilecek şeyler yalnızca gümrük kanunu ile sınırlı değildir. 

 

Dış ticaretin artış gösterdiği günümüz yıllarında, dış ticaret yapılırken uyulacak kurallar ve yapılma şartları dış ticaret hukuku olarak çerçevelendirilmiş. Dış ticaret ile uğraşmak istiyorsanız ve şartlarını bilmiyorsanız hemen ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

 

Dış ticaret konusunda kuralları bilmiyor olmanız başınıza bir haksızlık gelmesine sebep olabilir. Bu nedenle deneyimli avukatlardan destek almanız sizler için olumlu sonuçlar doğuracaktır. 

 

 

Dış Ticaretle Uğraşanlar Avukat Desteği Alabilir Mi?

 

Dış ticaret konusu iyi bilinmesi gereken konulardandır. Eğer ticaret ile uğraşmak istiyorsanız ticaret hukukuna hakim bir avukattan destek almanız gerekir. Yapacağınız yanlış bir adımda haklarınız ihlal edilebilir. Aynı durum dış ticaret ile uğraşanlar için de geçerlidir. 

 

Ekibimiz dış ticaret ile uğraşan tüm iş insanları için danışma hizmeti vermektedir. Eğer dış ticaret ile uğraşıyorsanız herhangi bir haksızlığa uğramamanız için elbette destek almanız gerekir. Size karşı açılan davalar konusunda da bir avukat ile hareket etmeniz oldukça önemlidir. Bu yüzden hemen Mersin Avukat ekibimizle iletişime geçebilirsiniz.

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo