Boşanma Avukatı

Anasayfa / Boşanma Avukatı

Boşanma Avukatı

 

Boşanma Avukatı Mersin

 

Boşanma davaları Türkiye’de son zamanlarda sıkça gündeme gelmektedir. Yasalarla bağlanan evlilik bağının bitmesi için dava açılması gereklidir. Dava açılırken evliliğin bitme sebebine göre dava açılmalıdır. Anlaşmalı ve çekişme olarak iki şekilde açılan boşanma davalarının her ikisi için de avukata danışılmalıdır. Ceyhun Güvel, boşanma avukatı Mersin ilinde boşanma konusunda destek alabileceğiniz güvenilir bir adrestir.

 

Boşanma Avukatı Süreci Nasıl Yönetir?

Boşanma davalarına hakimiyetleri ile öne çıkan Avukatlar öncelikle müvekkillerini sürecin nasıl işleyeceği ve dava sürecinde ne tür davranışlardan kaçınmaları gerektiği hususunda bilgilendirmelerde bulunurlar. Davanın müvekkili lehine sonuçlanabilmesi için iyi bir araştırma yapar ve bu doğrultuda mahkemeye delillerini sunar.

 

Boşanma Avukatı Fiyatları Ne Kadar?

 

Anlaşmalı veya çekişmeli boşanma davaları ile ilgili olarak Mersin Barosunun belirlemiş olduğu bir fiyat tarifesi bulunmaktadır. 2021 için taban fiyat 4.080 TL olarak belirlenmiştir. Bir Mersin Boşanma Avukatı bu fiyatın altında hizmet sunamamaktadır.

 

Avukatlar, boşanma davalarında taban fiyatın üstünde fiyat talep edebilmektedirler. Davanın niteliği, zorluğu ve süreci fiyatı belirleyen en önemli etmenler arasında yer almaktadır. Boşanma Avukatı Mersin de seçerken fiyattan ziyade hizmet kalitesine odaklanmanız mantıklı bir tercih yapmanızı kolaylaştıracaktır.

 

 

Evliliğin Bitirilme Sebepleri

 

Evlilik bağının bitirilme sebepleri yaşanılan süreçlere göre değişiklik göstermektedir. Ayrılma sebepleri dini, ekonomik, sosyal ve çiftler arasında yaşanılan özel sebeplerden kaynaklı olabilir. 

 

Boşanma sebepleri genel ve özel olarak iki kategoride incelenebilir. Şiddet, mizaç uyuşmazlığı, onur kırıcı tartışmalar gibi birçok neden genel boşanma sebebidir. Genel boşanma sebepleri sınırsız sayıdadır. 

 

Özel boşanma sebepleri ise kanunda özel olarak yasalarla belirtilmiştir ve sınırlı sayıdadır. Sınırlı sayıda olan boşanma sebepleri kanunlarda özel olarak belirtilmiştir. Genel ve özel olan tüm boşanma sebepleri için avukata danışmanız gereklidir. Ceyhun Güvel boşanma avukatı Mersin ilinde danışabileceğiniz bir avukattır. Hem özel hem genel konularda avukat ile iletişime geçmeden işlem yapılmaması önemlidir.

 

 

Anlaşmalı Boşanma Davası

 

Evlilik bağını bitirmek sebebi ile açılan davalar anlaşmalı ve çekişmeli olarak ikiye ayrılmaktadır. Anlaşmalı boşanma davaları, çiftlerin evlilik bağını bitirirken karşılıklı olarak tüm şartları kabul etmeleri ve evlilik bağını karşılıklı olarak bitirmek istedikleri davalardır. 

 

Evliliğin anlaşmalı olarak bitirilmesi avukata ihtiyacınız olmadığı anlamanız gelmemektedir. Evliliğin sona ermesinin ardından hangi haklarınız olduğu konusunda bilgili olmanız önemlidir. Anlaşmalı olarak bitirilecek evliliklerde de bilgili bir avukata danışılması gereklidir. Boşanma avukatı Mersin ilinde danışabileceğiniz Ceyhun Güvel, dava süreci boyunca müvekkillerle özel olarak ilgilenmektedir.

 

 

Çekişmeli Boşanma Davaları

 

Çekişmeli boşanma davaları evliliğin bitirilmesi sürecinde tarafların anlaşmazlık yaşadığı davalardır. Evlilik bitimine bağlı olarak ortaya çıkan tazminat, mal paylaşımı, çocuk velayeti gibi konular eşler arasında anlaşmazlık yaratmaktadır. Ayrıca taraflardan birinin boşanmak istemiyor olması da çekişmeli ayrılık sebeplerinden biridir. Çekişmeli boşanma davalarının birçok sebebi vardır. Özellikle tazminat ve mal paylaşımı çekişmeli boşanmalarda sıkça karşılaşılan durumlardandır. 

 

Çekişmeli boşanma davalarında avukatınızın bilgisi ve deneyimi oldukça önemlidir. Dava açma sürecinde kesinlikle avukatınız ile birlikte hareket etmeniz gerekir. Yasalarla düzenlenen dava açma süreleri değişiklik göstermektedir. Bu sebeple davanızla yakından ilgilenecek bir mersin boşanma Avukatı'nız olmalıdır. Belirli süreler ve nedenlerle düzenlenmiş olan dava süreçlerinde yanlış yapacağınız bir süreç sizi haklarınızdan mahrum edebilir. Bu sebeple Ceyhun Güvel, güvenerek tercih edebileceğiniz bir avukattır. Mersin Avukat olarak sizlere hizmet vermekten mutluluk duyarız.

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo