Bilişim Avukatı

Anasayfa / Bilişim Avukatı

Bilişim Avukatı

 

Günümüzde teknoloji oldukça ilerlemiştir. Bununla birlikte bir bilişim çağında olduğumuzu söylemek yanlış olmaz. Geleceğin mesleği olan bilişim meslekleri aslında günümüzün mesleği oldu diyebiliriz. Bilişim konusunda yapacaklarınız oldukça ilerlemenize katkı sağlayacaktır. Ancak bu konularda da haklarınız ihlal edilebilir ve bu hak ihlallerine de Bilişm Avukatı bakmaktadır. 

 

 

Bilişim Konusunda Haklarım Nelerdir?

 

Bilişim konusunda haklarınızın neler olduğunu bilmiyorsanız bilişim avukatı Mersin adresine gelerek bilgi alabilirisiniz. Ayrıca genelde bilgisayar başında zaman geçiriyorsanız online olarak da hizmet alabilirsiniz. 

 

Bilişim konusunda bazı haksızlıklara uğrayabilirsiniz. Örneğin yaptığınız bir yazılım sizden habersiniz satılabilir. Ya da bilişim üzerinden yaptığınız bir uygulama sizden habersiz bir şekilde başkaları tarafından satılabilir. Böyle durumlarda bir bilişim avukatına ihtiyacınız vardır. 

 

 

Siber Suçlar Kapsamında Avukat Desteği Alabilir Miyim?

 

Teknoloji çağında yaşadığımız için artık hayatımızın büyük bir kısmını teknolojik aletler kapsamaktadır. Sosyal medya uygulamaları ve internet siteleri sıkça zaman geçirdiğimiz alanlardır. İnternette zaman geçirirken başımıza bir şey gelmez diye düşünüyorsanız yanılıyorsunuz, burada ise bilişim avukatları aklınıza gelmeli. Çünkü teknoloji ile birlikte doğan suçlardan biri siber suçlardır. 

 

Siber suçlar teknolojik aletler üzerinden insanların bilgilerinin çalınması gibi büyük suçlar olabilir. Aynı zamanda telefonunuzda kişiler bilgiler de çalınabilir ve yayınlanabilir. Tüm bunları kontrol altına almak için bilişim üzerine işlenen suçlar yasalarla değerlendirilmektedir. Siz de başınıza gelen bir bilişim suçundan dolayı haklarınızın ihlal edildiğiniz düşünüyorsanız; Bilişim Avukatı Mersin adresine gelebilirsiniz. Burada yalnız bir haksızlık yaşamanız gerekmez. Ekibimizden bilişim konusunda uğrayabileceğiniz haksızlıklar konusunda ve haklarınızın neler olduğu konusunda bilgi alabilirisiniz. 

 

 

Fikrim Çalındı Ne Yapmalıyım?

 

Bir fikriniz var ve bunu hayata geçirmek istiyorsunuz. Fikrinizin ne olduğu, ne kadar büyük olduğu önemli değildir. Burada önemli olan sizin fikriniz olması ve tüm haklarının fikir doğmasından itibaren size ait olduğudur. Dünyada hızla ilerleyen teknoloji, ülkemizde de ilerliyor ve sıkça kullanılıyor. Bu sebeple her konuda olduğu gibi ilerleyen teknoloji ile de yeni suçlar ortaya çıkıyor. Bunlardan en önemlisi fikir hırsızlığı. Fikrim çalındı ne yapmalıyım? Bu fikir hırsızlığının önüne geçmek için bilişim konusunda ne gibi haklarınız olduğunu bilmek önemlidir. Haklarınızın ne olduğunu öğrenmek için bilişim avukatı Mersin adresine gelip ekibimizle özel olarak iletişime geçebilirsiniz. 

 

Mersin Bilişim Avukatı Ne İş Yapar?

 

Bilişim sistemlerine izin bir şekilde girme, şantaj, tehdit, müstehcenlik ve dolandırıcılık suçları Mersin Bilişim Avukatı olarak görev alan kişilerin hizmet verdikleri suç türleri arasında yer almaktadır. Mersin bilişim avukatı aynı zamanda içerik kaldırma, sosyal medya hesabı kapattırma ve online itibar yönetiminin korunması gibi hususlarda da önemli hizmetler sunmaktadır.

 

Online dolandırıcılık sistemleri ile ilgili olarak yeterli bilgi ve birikime sahip olan Mersin Bilişim Avukatı, müvekkili adına online itibarın korunabilmesi amacı ile Sulh Ceza Mahkemesine Dava açabilmektedir. Açılan bu davadan hızlı bir sonuç alınarak belirtilen sitenin veya sosyal medya hesabının hızlı bir şekilde kapattırılması sağlanabilir.

 

 

Bilişim Suçlarına Bakan Avukatlar!

 

Bilişim Suçlarına Bakan Avukatlar Şu Hususlarda Görev Alırlar;

 

  • Banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması,
  • Bilişim sistemini bozma, engelleme, yok etme ve değiştirme,
  • Bilişim sistemine girme-sızma,
  • Yasak cihaz ve program kullanma suçu olarak tanımlanmaktadır...

 

Online ortamda işlenebilecek suçlar ile ilgili olarak yeterli bilgi ve birikime sahip olan bilişim suçlarına bakan avukatlar Sulh Ceza Mahkemesine hızlı bir şekilde dava açıp gerekli ortamın kapatılıp online itibarın korunabilmesini amaçlamaktadır.

 

Neden Bilişim Suçları Avukatı ile Çalışmalıyım?

 

Neden bilişim suçları avukatı ile çalışmalıyım? Uzman olan avukat, İnternet üzerinden işlenilen suçlarda ve hak ihlaline dair tüm hukuki sorunlarda; bilgili ve tecrübeli olup çözüm odaklı olmalıdır. Sorulan tüm sorulara teknik açıdan cevap verebilecektir ve mahkemede sizi savunacaktır.

 

Kendisini geliştirmiş, hukuki dava ve ceza soruşturma sürecinde teknik terim ve konulara dair bilgisi olan; avukatın süreci takip etmesi hukuki kaybın önüne geçecektir. Teknik terim ve bilgi gerektiren birden fazla mevzuata hakim olunmayı gerektiren bir alandır.

 

Kişinin banka kartını veya kredi kartının bilgilerini kullanarak hukuka aykırı ve izinsiz olarak; ele geçirmesi ve hesabından maddi kayıplara neden olacak işlemler yapması halinde; ilgili banka ile gerekli yazışmalar gerçekleştirecek, akabinde soruşturmaya dair şikayet dilekçesini yazacaktır. Banka ile yazışmalarda, kişinin karta ilişkili başvuru sözleşmesinde kişinin kartına dair dolandırıcılık suçunun işlenmesi halinde; bankanın sorumlu olduğu, ödemesi gereken miktar adına talepte bulunacak bir yazışma gerçekleştirecektir.

 

Sistem üzerinden kişilerin özel hayatının gizliliğini ihlal eden, hesaplarına hukuka aykırı yollar ile giriş yaparak; ele geçirmesi halinde başkalarıyla yazışmalarının ihlali ve şantaja maruz kalması gibi olaylara sıkça rastlanmaktadır. Mağdur olan kişilerin hukuki süreçlerini başlatacak, şantaja dair delilleri ve kişisel verilere erişimi sağlayarak suç işleyen kimsenin hesabının gizli olması halinde kimliğinin tespitine ulaşmak adına hukuki süreç başlatacaktır. Bunun yanında suçtan mağdur olan kişi adına yapılan paylaşımların kaldırılması adına gerekli yasal yollara başvuracaktır.

 

Elektronik sözleşmeler, uzman bilişim avukatlarına danışarak veya başvurarak hazırlanmalıdır. İnternet üzerinden gerçekleştirilen tüm işlemler adına imzalanan mesafeli sözleşmeler kanununa uygun olarak hazırlanmalıdır. Sözleşmede mutlaka tüketici mal veya hizmete dair detaylı olarak bilgilendirmelidir. Bunun yanında sözleşmede cayma hakkına dair gerek kanunda gerekse yönetmeliklerde konulan hükümler uyarınca düzenleme yapılmalıdır. Bilişim hukukunda uzman olan avukat ya da hukuk bürosu, en iyi şekilde araştırmasını tamamlayarak, kanuna ve yönetmeliklere uygun bir çerçevede ticaret hukukunu da bağlayan elektronik sözleşme düzenleyecektir.

 

 

Bilişim Avukatı Mersin

 

Oldukça geniş bir alana yayılan bilişim hukuku, internete erişimin giderek artması ile önemi daha fazla anlaşılmıştır. Bu nedenle bir Bilişim Avukatı ile çalışılacak ise avukatın bilişim suçları ile ve bilişim hukuku ile ilgili olarak yeterli bilgi ve birikime sahip olup olmadığı sorgulanmalıdır.

 

Bilişim Avukatı Mersin de arıyorsanız Ceyhun Güvel Avukatlık Bürosu, yaşamış olduğunuz bu tür mağduriyetleri engin hukuk bilgisine sahip ekibi sayesinde kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır. Ceyhun Güvel Mersin Avukat ile irtibata geçmek ve bilişim suçları ile ilgili olarak çok daha kapsamlı bilgiler edinmek için +90 507 503 07 79 numaralı telefonu günün istediğiniz bir saatinde arayabilirsiniz...

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo