İhsaniye mh. 4903 sk. Profit İş Merkezi Kat:15 Daire:136-137 Akdeniz/Mersin

Gülnar Ceza Avukatı nasıl bulunur?

Av.Ceyhunguvel

Gülnar ceza avukatı desteği ile ihlal edilen haklarınızın korunması ve bunun için gerekli olan dava süreçlerinin tamamlanması için uygun adımları atabilirsiniz. Ceyhun Güvel ağır ceza ve asliye ceza mahkemeleri alanında elde etmiş olduğu başarılı dava sonuçları ile bunun ipuçlarını veriyor. Avukatınıza vekaletin verilmesinin sonrasında herhangi bir sıkıntı ile karşılaşmadan ya da mahkemelere katılım zorunluluğu olmadan sürecin devam etmesini sağlayacaksınız. Avukatınız size bu süreç içerisinde gerekli olan tüm bilgilendirmeleri yapmak ile yükümlüdür.

Ağır Ceza Mahkemelerinde Hangi Suçlar Yargılanır?

Gülnar ceza avukatı ağır ceza alanında da gerekli olan desteği sorunsuz bir biçimde sunacaktır. Kişilerin bu alanda temel alacağı suçlardan bazıları;

  • Zimmete para geçirme, irtikap
  • Rüşvet, kasten adam öldürme
  • Taksirle adam öldürme
  • Nitelikli dolandırıcılık
  • Resmi belgede sahtecilik

Bu alanda yardım alacağınız ve hukuki sürecinizi emanet edeceğiniz avukatınızın daha öncesinde ağır ceza alanında başarılı sonuçlara imza atmış olmasına ayrıca dikkat etmeniz gerekiyor.

Taksirle Adam Öldürme

Gülnar ceza avukatı taksirle adam öldürme alanında haklarınızın savunulması için gerekli olan tüm hukuki adımları atacaktır.

  • Taksirle adam öldürme kapsamında kişilerin öldürme sonucunu istememesi ve bu durumu kusurlu bir davranış sebebi ile uygulamasına verilen addır.
  • Taksirle adam öldürme denildiği zaman akla ilk olarak gelen seçeneklerin başında trafik kazası gelmektedir. Bilinçli ya da bilinçsiz şekilde trafikte bir kişinin ölümüne sebebiyet verilmesi taksirle atılmış olan adımlar olarak kendini göstermektedir.
  • Aynı durum bir doktorun yanlış tedavi yöntemi sebebi ile bir hastanın ölümüne sebebiyet vermesinde de kendini göstermektedir. Bu durum malpraktis olarak da adlandırılıyor. Bu alanda doktorun hastayı öldürme gibi bir amacı ya da niyeti olmamasına rağmen uygulanan tedavi soncunda bu şekilde bir durum ortaya çıkmış olabilir.

Bu detaylara bakıldığı zaman kişilerin haklılığının ispatının yanı sıra kişilerin mağduriyetlerinin giderilmesi için maddi manevi tazminat davası açma gibi bir hakkınız olduğu da ayrıca dile getirilmelidir.

Zimmet Suçu

Gülnar ceza avukatı zimmet suçunun hukuki boyutunun değerlendirilmesi konusunda da gerekli olan desteği sunacaktır. Bu alanda kişilerin özellikle zimmet suçunda sadece bir kurumun haklarının ihlal edilmesi değil aynı zamanda o zimmete geçirilen parada hakkı olan kişilerin de hakkına tecavüz edilmiş oluyor. Bu şekilde çok boyutlu olan durumlarda avukatınız sizin adınıza gerekli olan tüm başvuru adımlarını tamamlayacaktır.

Hatta davaya katılım sağlamasınız dahi avukatınız almış olduğu hukuki vekalet ile sizi temsil edecektir. Zimmet suçunun mağduru olan tarafların maddi ve manevi tazminat davası açma hakkı da vardır. Bu alanda kişilerin talebi olmadan bir tazminat davası açılması söz konusu değildir. Öncelikle taraflardan talep gelmesi gerekiyor.

Zimmet Suçu Hakkında Şikayet Ne Zaman Gerçekleştirilmelidir?

Gülnar ceza avukatı sayesinde suçun şikayet edilmesi konusunda da adım atabilirsiniz. Bu alanda kişilerin gerekli olan şikayeti tamamlamış olması için 15 senelik bir süre verilmiştir. Suçun işlendiği tarihten başlayan bu sürenin dolması durumunda kişilerin bu suça dair şikayette bulunma hakkı olmayacaktır. Kişilerin suçun sonradan farkına varması gibi bir durum olursa konu hakkında şikayetçi olma hakkının kendilerine iade edilmesi için gerekli olan kanuni başvurular da yapılabilir. Avukatınız bu alanda size gerekli olan yol gösterme adımlarını tamamlayacaktır.

Görev Aracılığı ile Zimmet

Kişilerin sahip oldukları bir görev sebebi ile elde ettikleri iradeyi kötüye kullanma durumları da söz konusudur. Bu alanda kişilerin hem kurum hem de kişisel bazda suçluluğu ispat edilecektir. Kişilere teslim edilmiş olan bir malın hukuki yolların dışında ve geçerli olan resmi prosedürlere aykırı olarak kişinin zimmetine geçirilmesi sıkıntılı sonuçlara sebebiyet verebilir.

Görev aracılığı ile zimmete geçirme aşamasında kamu yararının ihlal edildiği resmi kurumlar minvalinde gerçekleşen suçlar da vardır. Bu alanda kamu yararının saptırılması için de ayrıca bir ceza başlığı açılacaktır. Bir kişinin zimmet suçu işlemiş olması için kişilere verilen mal kontrolünün görevi gereği verilmesi gerekir. Örneğin bir arkadaşın vermiş olduğu malın kendi zimmetine geçirilmesi bu suç kapsamında değerlendirilmez.

Mahkeme Süreci Hakkında Bilgilendirilme

Gülnar ceza avukatı ve Mersin avukat size davanın nasıl bir şekilde ilerlediği ve ilerleyen adımların neler olacağı konusunda gerekli olan bilgileri eksiksiz olarak sunacaktır. Avukatınıza siz de süreç ile alakalı gerekli olan bilgilerin tümünü eksiksiz bir biçimde verme imkanına da sahipsiniz.

avukat ceyhun güvel hakkında

Avukat Ceyhun Güvel Mersin'de bulunan Palma Hukuk Bürosu’nda avukatlık faaliyeti göstermektedir.

Yorum yapın