Tanıma Tenfiz Avukatı Mersin

Anasayfa / Haber & Blog / Tanıma Tenfiz Avukatı Mersin

Tanıma Tenfiz Avukatı Mersin ileYurtdışındaki yasalar ülkemizde geçerli değildir. Aynı şekilde yurt dışında sizin için verilen bir karar ülkemizde geçerli değildir. Bu sebeple bir tanıma tenfiz davası açmanız gereklidir.

 

Yurtdışında yaşayan Türklerin önemli sorunlarından biri yurtdışında haklarında verilen bir kararın Türkiye’de geçerli olmamasıdır. Bu sebeple açılacak tanıma tenfiz davası için tanıma tenfiz avukatı Mersin adresine gelebilirsiniz. 

 

Yurtdışında aldığınız bir kararın ülkede geçerli olmaması başını ağrıtabilir ve bu konuda ne yapacağınızı bilmiyor olabilirsiniz. Bu konuda size destek vermek için bekleyen ekibimiz tanıma tenfiz avukatı Mersin adresinde bulunmaktadır. 

 

 

Yurtdışında Boşandım Ama Türkiye’de Evli Görünüyorum

Yurtdışındaki yasalar ülkemizde geçerli olmadığı gibi yurtdışında yaptığınız işlemler de ülkemizde görülmez. Bu sebeple en çok yaşanan sorunlardan biri yurtdışında boşanan insanların Türkiye’de evli görünmesidir. Türkiye’de tanıma tenfiz davası açmadığınız sürece yurtdışındaki hükümler geçerli sayılmaz. 

 

Türkiye’de boşanmış olarak görünmeniz için tanıma tenfiz avukatı Mersin adresine başvurabilirsiniz. Gerekli olan tek şey tanıma tenfiz davası açmanızdır. Dava açma süreci ve davanın sonuçlanma sürecinde ekibimiz sizinle özel olarak ilgilenecektir. 

 

 

Tanıma Tenfiz Davası Açmazsam Ne Olur?

Tanıma tenfiz davası açmadığınız takdirde yurtdışında boşanmış olarak görünseniz de Türkiye’de hala evli gözükürsünüz. Bu sebeple evli olmanız yeniden evlenmenize engel olur. Aynı zamanda mal paylaşımı ve eş durumu gibi durumlar da sizin için zorluk yaratabilir. 

 

Tanıma tenfiz davası sürecinde belgelerin doğru hazırlanması oldukça önemlidir. Eğer belgeler doğru hazırlanmazsa dava süreciniz oldukça geç sonuçlanır. Bu süre içinde evlilik yapamazsınız ve boşanmış olarak görünmediğiniz için bazı durumlarda zorluk yaşarsınız. Dava sürecinin hızlı ilerlemesi ve doğru belgelerin hazırlanması için ekibimizle iletişime geçebilirsiniz. Ekibimiz tüm belgelerin doğru hazırlanması ve dava sürecinin hızlı olması için sizinle özel olarak ilgilenecektir. 

 

 

Türkiye’ye Gelmek Zorunda Değilsiniz 

 

Tanıma tenfiz davasının Türkiye’de açılması şarttır. Türkiye’de açılacak olan davayı herhangi bir ilde açabilirsiniz. Ancak Türkiye’ye gelmek istemiyorsanız ya da Türkiye’ye gelme şansınız yoksa davanızı bu şekilde de yürütebilirsiniz. Ekibimiz Türkiye’ye gelmeden dava açmanız konusunda size destek olacaktır. Bu sebeple ekibimiz ile iletişime geçebilirsiniz.

 

Türkiye’ye gelmeden dava açmanız için vekiliniz olması gerekir. Vekiliniz tüm belgeleri doğru şekilde temin ettiği takdirde tanıma tenfiz davası açılabilir. Belgelerin doğru olarak elde edilmesi önemlidir. Bu sebeple avukat aracılığı ile dava açmanız sizin açınızdan daha olumlu olacaktır. Avukatlarımız size özel hizmet ve danışmanlık vermektedir. Tanıma tenfiz davası hakkında her şeyi ekibimize danışabilirsiniz.

 

Daha fazla hukuki makaleler için Mersin Avukat Sitemizi ziyaret etmeyi unutmayın.

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo