Mersin Miras Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

Anasayfa / Haber & Blog / Mersin Miras Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

Mersin Miras Avukatı Ücretleri belirlenirken çeşitli kriterler göz önüne alınmaktadır. Türkiye Barolar Birliği avukatlık ücretini her yıl bir taban fiyat belirlemektedir ancak Avukatlar bu taban fiyatın üzerine davanın niteliğine göre çıkabilmektedirler. Bu nedenle de miras dava süreci ile ilgili olarak bir avukattan destek almadan önce herhangi bir sürprizle karşılaşmamak için ücreti net olarak konuşunuz...

 

 

Mersin Miras Avukatı Ücretleri Ne Kadar?

Her yıl Mersin Barosu Mersin Miras Avukatı Ücretleri ile ilgili olarak değişikliğe gitmektedir. 2020 yılı için belirlenen Mersin Miras Avukatı Ücretleri Baronun resmi internet sayfasındaki tablodan görülebilmektedir. Baronun belirlemiş olduğu tutar taban fiyattır. Davanın niteliğine göre avukatlar bu ücretin üzerinden hizmet verebilmektedirler.

Mersin Miras davalarında masraflar şunlar olabilmektedir;

  • Başvurma harcı,
  • Bilirkişi ücreti,
  • Tanık ücreti,
  • Tebligat giderleri,
  • Keşif Ücreti,
  • Kararın üst mahkemeye taşınması durumunda İstinaf harcı...

 

 

Miras Avukat Ücretleri 2020 Yılı İçin Ne Kadar?

Her davanın türünün ve masraflarının farklı olabileceği akıldan çıkmamalıdır. Türkiye Barolar Birliği ve Mersin Barolar Birliği tarafından belirlenen Miras Avukat Ücretleri 2020 için taban fiyatlardır. Hiçbir avukat bu taban fiyatların altında hizmet verememektedir.

Miras Avukat Ücretleri 2020 yılın için taban fiyatın üzerine çıkması Avukatın tecrübesine, referanslarına ve ekibinin kalitesine göre de farklılıklar gösterebilmektedir. Destek almak istediğiniz avukat ile ücretleri dava başlamadan önce konuşmanız yararınıza olacaktır.

 

Miras Davası Nasıl Açılır?

 

Malları ve birikimi olan kişinin ölümü anında tüm malları yasal mirasçılarına geçmektedir. Bu süreçte kimlerin yasal mirasçılar olduğunu bilmek önemlidir.

 

Eğer yasal olarak mirasçı olduğunuz bir insanı kaybettiyseniz mirasınızı almanız gereklidir. Bu durumda bir haksızlığa uğradığınızı düşünüyorsanız Mersin miras avukatı adresinde dava açma konusunda yardım ve destek alabilirsiniz. 

 

Miras davasının açılabilmesi için öncelikle bir ölüm söz konusu olmalıdır. Alt soy ve üst soy ilişkileri kapsamında ölen kişinin malları yasal mirasçılarına paylaştırılır. Ancak bazı özel durumlarda miras davaları farklı şekillerde ele alınmaktadır. 

 

 

Ölen Kişinin Borcu Miras Davasına Girer Mi?

 

Miras davaları sadece mal paylaşımı için açılan davalar değildir. Miras paylaşımı denildiğinde genellikle aile büyüğünün birikimleri ve malları paylaştırılıyor diye düşünebilirsiniz.

 

Ancak aile büyükleri ile arasında kan bağı bulunan ya da kan bağı bulunmasa da yasal mirasçı sayılan kişilere ölen kişinin borçları da miras kalmaktadır. Borç altına girdiğinizde bunu aile mahkemelerinde reddedebilirsiniz.

 

Reddetme sürecinde yalnız borcu reddetmek mümkün değildir. Bu sebeple mirasın tamamı reddedilir. Çözüm için Mersin Miras avukatı adresimize gelebilirsiniz.

 

 

Boşanma Mirası Etkiler Mi?

 

Boşanma davası kesinleştiği durumlarda eş, yasal olarak mirasçı sayılmaz. Boşanan eşler eski eş sıfatı ile miras hak etmezler. Boşanmadan önce eşlerin miras hakları vardır.

 

Ayrılma kararı alınması ve ayrı yaşanması sürecinde mirasçı olunması mümkündür. Boşanma davası devam ederken eşin ölmesi durumunda mirasçı davaya devam edebilir. Ancak eşin kusurlu sayılması durumunda miras verilmez.

 

Miras konusu dikkatle incelenmesi gereken konulardan biridir. Mersin miras avukatı adresine gelerek miras hakkı konusunda bilgi edinebilirsiniz. Miras hak eden kişiler, hak etme şekilleri ve vasiyetname gibi konular oldukça karışıktır. Bir avukat aracılığı olmadan hak ettiğiniz mirastan haberiniz bile olmayabilir.

 

Bu nedenle miras konusunda bir Mersin miras avukatı ile hareket etmeniz önemli bir husustur. Miras hak eden kişiler yalnızca alt soy ya da üst soy ilişkisi ile açıklanamaz.

 

Miras Avukatı Ücretini Belirleyen Detaylar!

 

Miras davaları hukuk sistemimiz içerisinde en zor dava türleri arasında yer almaktadır. Bu tür davalar her daim zorlu ve uzun sürmüştür. Davalı olan tarafların uzun süre anlaşamaması halinde yıllarca bu davalardan sonuç alınamamakta ve dava masrafları artabilmektedir.

 

Miras avukatı ücretini Avukatın Miras Davaları hususundaki tecrübesi de etkilemektedir. Mersin ili sınırları içerisinde faaliyet gösteren en deneyimli Mersin Avukat her daim avukatlık mesleğine yeni başlayan avukat ücretinden farklı olmaktadır.

 

Deneyimli, profesyonel ve aynı zamanda disiplinli bir Miras Avukatı ile çalışarak hak etmiş olduğunuz payları zorlu bir süreçten geçmeden almak ve miras davaları ile ilgili olarak çok daha kapsamlı bilgiler edinmek istiyorsanız 0507 503 07 79 numaralı telefonu arayabilirsiniz...

 

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo