Mersin İlinde Avukat Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Anasayfa / Haber & Blog / Mersin İlinde Avukat Seçerken Dikkat Edilmesi Gereken Hususlar

Mersin İli Avukat Seçimi çok önem taşımaktadır. Ülkemizin güzide yerleşim birimlerinden bir tanesidir. Mersin Limanına sahip olması ekonomik açıdan Mersin’i her geçen gün zenginleştirmeye ve aynı zamanda da büyük bir istihdam merkezi haline gelmesine olanak sağlamaktadır.

 

Bunun yanı sıra gelişmiş sanayisi ve narenciye üretiminde Türkiye’nin en büyük payına sahip olması da güzel şehrimizi diğer şehirlere nazaran önemli bir konuma getirmektedir. Ekonomik açıdan geniş bir yelpazeye sahip olması aynı çeşitlilikte hukuki uyuşmazlığı da beraberinde getirmektedir. İşte bu noktada Mersin İlinde Avukat Seçerken dikkat edilmesi gereken hususlarında titizlikle ele alınması gerekmektedir.

 

 

Mersin Avukatı Doğru Şekilde Arayın

Mersin İli 1 Milyonun üzerinde bir nüfusa sahiptir. Bu nüfus yoğunluğu da beraberinde oldukça fazla ve çeşitli hukuki uyuşmazlık ve sorun getirmektedir. Fazla ve çeşitli hukuki uyuşmazlık bulunması da Mersin Avukatlık Hizmetlerinin çeşitlenmesine ve her avukatın birbirinden farklı hukuk dallarında uzmanlaşmasına imkan sağlamaktadır. Bu bağlamda Mersin Avukat seçerken öncelikle tespit edilmesi gereken husus nasıl bir hukuki uyuşmazlıkla karşı karşıya olduğunuzdur. Çünkü en doğru cevaba ulaşabilmek için öncelikle doğru sorunun sorulması gerekmektedir. Bu sebeplerle internet üzerinden bir arama motoru vasıtasıyla avukat aradığınızı farz edersek ‘Bilişim Avukatı, Miras Avukatı’ gibi anahtar kelimeler kullanılması oldukça faydalı olacaktır.

 

 

Mersin Avukat İle Yüz Yüze Görüşün

Ardından yapmanız gereken Mersin Avukat ile görüşme gerçekleştirmektir. Hukuki sorununuzu veyahut danışmak istediğiniz şeyleri dile getirmek adına avukatınızdan randevu talep edin.

 

Randevunuzda sorununuzun doğru tespit edilmesi ve avukatınızdan alacağınız cevaplarınızı iyi değerlendirin. Görüşme gerçekleştirdiğiniz avukatın ofisinin düzenine, temizliğine ve tertibine ve personeline dikkat edin. İşini önemseyen bir avukat düzenli ve prestijli bir ofiste ve deneyimli personeller ile hizmet verir. Avukatınız ile birebir görüşmeye başlarken vücut diline, diksiyonuna ve giyim kuşamına dikkat edin. Kendine güveni olan bir avukat bu 3 hususta da oldukça başarılı bir izlenim yaratacaktır. 

 

 

Kısa, Öz ve Anlaşılır Cevaplar Arayın

Her ne kadar avukatlık mesleğinin bilgisayar başında saatler geçirilerek icra edildiği düşünülse de mahkemeye yansıyan her dilekçede avukatın sözlü ifadeleri devreye girer. Özellikle ceza yargılamalarında gerek savunma gerekse iddia makamı rolü üstlenen avukatların hitap kabiliyetinin yüksek olması gerekir. Kelimelerin doğru seçilmesi, diksiyon, konuşma hızı, jest ve mimikleri doğru kombinleyemeyen bir avukat pek etkili bir avukat olmayacak hakkınızı en iyi şekilde savunamayacaktır.

 

 

Birden Fazla Avukat İle Görüşün

Yukarıda da değindiğimiz üzere Mersin ili pek çok avukata iş imkanı sağlamaktadır. Bu sebeplerle Mersin Avukat olarak pek çok avukat arasından hakkınızı en iyi savunacak avukatı bulabilmek için birden fazla avukat ile görüşmeni size fayda sağlayacaktır. Yukarıda saydığımız az fakat etkili başlıklara en iyi uyum sağlayan avukat sizi en iyi şekilde temsil edecektir.

 

Dünya nüfusunun her geçen gün artması, ekonomik ve çevresel ve teknolojik koşulların günden güne değişmesi beraberinde insan ilişkilerini de değiştirmekte ve geliştirmektedir. Bu durum da beraberinde pek çok hukuki uyuşmazlığı, yeni hakların ortaya çıkmasını ve talep yelpazesinin genişlemesini gündeme getirmektedir.

 

Hukuk her ne kadar klasik ve antik bir yapı olarak düşünülse de yukarıda sayılanlar doğrultusunda her geçen gün çerçevesini değiştirmeye ve atmosfere uyum sağlamaya zorlanmaktadır. Mevzuatlarımız bu saymış olduğumuz etmenler doğrultusunda giderek kabarıklaşmaya ve kalabalıklaşmaya başlamış durumdadır. Avukatlık mesleğini icra etmekte olan bizler de ancak bu hızlı değişime uyum sağlayarak başarılı olabilmekteyiz.

 

Yukarıda anlatmaya çabaladığımız kadarıyla Mersin avukatın doğru seçilebilmesi için sizlere tavsiyelerde bulunduk. Kendisini iyi sunabilen, kültürlü, meraklı ve kararlı bir avukat sizi de en iyi şekilde temsil edecektir. 

 

Daha fazla hukuki makaleler için Mersin Avukat sayfamızı ziyaret edebilirsiniz. 

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo