Mersin Boşanma Avukatı

Anasayfa / Haber & Blog / Mersin Boşanma Avukatı

 

Mersin boşanma avukatı bir Mersin boşanma davasında; mal paylaşımı, kusur oranı, katkı payı, velayetin ve nafakanın belirlenmesi gibi hususlarında bilgili ve tecrübeli olması gerekmektedir. Mersin boşanma avukatı araştırması yaparken avukatın boşanma davası süreçlerine ne kadar hâkim olduğunu anlamaya çalışınız...

 

 

Mersin Boşanma Avukatı

Boşanma davaları kimi zaman yıpratıcı ve oldukça yorucu olabilmektedir. Her iki tarafında dava sürecinden en az hasarla çıkabilmesi için mutlaka iyi bir boşanma avukatı ile anlaşılması gerekmektedir. Bu nedenle Mersin boşanma avukatı araştırması yaparken titiz bir çalışma gerçekleştirmeniz yararınıza olacaktır.

Maddi ve manevi olarak müvekkillerinin en az hasarla çıkabilmesi amacı ile ciddi araştırmalar içerisine koyulan avukatları tercih etmelisiniz. Ayrıca bir Mersin boşanma avukatı iletişim yönü kuvvetli olmalıdır. Aksi takdirde dava süreci istenildiği gibi yönetilemeyebilir...

 

 

Profesyonel ve Disiplinli Mersin Boşanma Avukatı!

Profesyonel ve disiplinli olan bir Mersin Boşanma Avukatı ile çalışmanız halinde boşanma davası sürecini oldukça hızlı ve özellikle manevi olarak yıpranmadan atlatabilirsiniz. Mal paylaşımından çocukların velayetine varıncaya kadar birçok hususta etkili sonuçlar almak için ciddi referanslara sahip mersin boşanma avukatı ile çalışmaya gayret göstermelisiniz.

Mersin'de tanınırlığı yüksek ve özellikle boşanma davalarında iyi bir isim yapmış olan Avukatlar ile çalışmanız istediğiniz sonuçları elde etmenizde büyük kolaylıklar sağlayacaktır. Burada dikkat edilmesi gereken husus tavsiye edilen bir avukatla çalışmak değil süreci en iyi şekilde yönetebilecek kabiliyette olan bir avukat ile çalışmaktır...

 

 

Uygun Fiyatlı Boşanma Avukatı Mersin de Bulmak!

 

Birçok dava sürecinde olduğu gibi boşanma davalarında da avukatların belli bir taban fiyatları bulunmaktadır. Bu taban fiyat üzerinden hizmet sunan avukatlar boşanma davasının niteliğine göre de isterlerse fiyat artışına gidebilmektedirler.

Boşanma Avukatı Mersin de arayan kişilere en önemli tavsiyemiz uygun fiyatlı hizmet sunan bir avukat aramak yerine işini iyi bilen profesyonel bir boşanma avukatı ile çalışmanız en sağlıklı tercih olacaktır. Yani fiyat/performans kriteri seçimlerinizde etkili olmalıdır.

 

Evliliğin Bitirilme Sebepleri

Evlilik bağının bitirilme sebepleri yaşanılan süreçlere göre değişiklik göstermektedir. Ayrılma sebepleri dini, ekonomik, sosyal ve çiftler arasında yaşanılan özel sebeplerden kaynaklı olabilir. 

 

Boşanma sebepleri genel ve özel olarak iki kategoride incelenebilir. Şiddet, mizaç uyuşmazlığı, onur kırıcı tartışmalar gibi birçok neden genel boşanma sebebidir. Genel boşanma sebepleri sınırsız sayıdadır. 

 

Özel boşanma sebepleri ise kanunda özel olarak yasalarla belirtilmiştir ve sınırlı sayıdadır. Sınırlı sayıda olan boşanma sebepleri kanunlarda özel olarak belirtilmiştir. Genel ve özel olan tüm boşanma sebepleri için avukata danışmanız gereklidir. Ceyhun Güvel boşanma avukatı Mersin ilinde danışabileceğiniz bir avukattır. Hem özel hem genel konularda avukat ile iletişime geçmeden işlem yapılmaması önemlidir.

 

Anlaşmalı Boşanma Davası

Evlilik bağını bitirmek sebebi ile açılan davalar anlaşmalı ve çekişmeli olarak ikiye ayrılmaktadır. Anlaşmalı boşanma davaları, çiftlerin evlilik bağını bitirirken karşılıklı olarak tüm şartları kabul etmeleri ve evlilik bağını karşılıklı olarak bitirmek istedikleri davalardır. 

 

Evliliğin anlaşmalı olarak bitirilmesi avukata ihtiyacınız olmadığı anlamanız gelmemektedir. Evliliğin sona ermesinin ardından hangi haklarınız olduğu konusunda bilgili olmanız önemlidir. Anlaşmalı olarak bitirilecek evliliklerde de bilgili bir avukata danışılması gereklidir. Mersin boşanma avukatı ilinde danışabileceğiniz Ceyhun Güvel, dava süreci boyunca müvekkillerle özel olarak ilgilenmektedir.

 

Çekişmeli Boşanma Davaları

Çekişmeli boşanma davaları evliliğin bitirilmesi sürecinde tarafların anlaşmazlık yaşadığı davalardır. Evlilik bitimine bağlı olarak ortaya çıkan tazminat, mal paylaşımı, çocuk velayeti gibi konular eşler arasında anlaşmazlık yaratmaktadır. Ayrıca taraflardan birinin boşanmak istemiyor olması da çekişmeli ayrılık sebeplerinden biridir. Çekişmeli boşanma davalarının birçok sebebi vardır. Özellikle tazminat ve mal paylaşımı çekişmeli boşanmalarda sıkça karşılaşılan durumlardandır. 

 

Çekişmeli boşanma davalarında avukatınızın bilgisi ve deneyimi oldukça önemlidir. Dava açma sürecinde kesinlikle avukatınız ile birlikte hareket etmeniz gerekir. Yasalarla düzenlenen dava açma süreleri değişiklik göstermektedir. Bu sebeple davanızla yakından ilgilenecek bir mersin boşanma Avukatı'nız olmalıdır. Belirli süreler ve nedenlerle düzenlenmiş olan dava süreçlerinde yanlış yapacağınız bir süreç sizi haklarınızdan mahrum edebilir. 

 

Çocuğun Velayetinin Alınma Süreci

Mersin boşanma avukatı en önemli aşamalardan biri olan velayetin alınma sürecinde de size destek verecektir.

  • Velayetin normal koşullarda evlilik devam ederken anne babaya ait olduğu bilinir.
  • Evlilik birliği sonlandıktan sonra ise velayet bir ebeveyne verilir.
  • Bu noktada hangi ebeveynin bu haktan feragat etmek istediği çok önemlidir.
  • Ayrıca en temel kriter çocukların refah seviyesinin en yükseğe çıkarılmasıdır.
  • Ebeveynlerin maddi manevi durumları bu nedenle çok kapsamlı bir biçimde incelemeye alınır.
  • Çocuğun 8 yaşının üzerinde olması durumunda hangi ebeveynde kalmak istediğine dair beyanda bulunma hakkı da vardır.

Bu detaylar ile bireysel olarak uğraşmamak için başarılı hukukçulardan destek almak çok daha mantıklı olacaktır.

 

 

Özel Hayatın Gizliliğinin İhlali

Evlilik sonlanma süreçlerinde tarafların haklılıklarını ispat etmek için karşı tarafın özel hayatını sıklıkla ihlal ettikleri görülmektedir. Özel hayatın gizliliği casus yazılımlar ile ya da bir kişinin hayatının izinsiz bir biçimde kayıt edilmesi ile mümkün olabilir. Bu alanda özel hayatın gizliliği ihlal edilirken siz haklılığınızı kanıtlamaktan ziyade suçlu konuma düşebilirsiniz. Özellikle casus yazılımların kullanımı söz konusu ise hem bilişim suçları hem de özel hayatın gizliliğinin ihlali suçları ile suçlanabilirsiniz. Bu alanda avukatınız size gerekli olan bilgilendirmeleri sorunsuz şekilde sunacaktır.

 

 

Tazminat Davası Açılabilir Mi?

Boşanma Avukatı aracılığı ile tabi ki tazminat davası açma hakkınız da vardır. Mahkemenin sizin bir talebiniz olmadan tazminat kararına hükmetmesi söz konusu değildir. Kişilerin kesinlikle bu alanda öncelikli olarak bir başvuru yapmaları gerekir. Tazminat tarafların ödüllendirilmesi ya da cezalandırılması değildir.

Bunun tam aksine kişilerin evlilik sebebi ile almış oldukları hasarın en düşük seviyeye çekilmesi için bir fırsat verilmektedir. Tazminatın hak edilmesi için uğranan zararın belgelenmesi çok önemlidir. Avukatınız bu alanda belgelendirmenin nasıl yapılması gerektiği konusunda gerekli olan yönlendirmeyi yapacaktır.

 

Mersin Boşanma avukatı ile çalışmak ve boşanma dava süreçleri ile ilgili olarak çok daha kapsamlı bilgiler edinmek için günün istediğiniz bir saatinde Mersin Boşanma Avukatı sitemizi ziyaret edebilir ya da 0507 503 07 79 numaralı telefonu arayabilirsiniz...

 

 

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo