Mersin Bilişim Avukatı Ne İş Yapar?

Anasayfa / Haber & Blog / Mersin Bilişim Avukatı Ne İş Yapar?

Mersin Bilişim Avukatı internetin giderek yaygınlaşması ile birlikte yeni bir dolandırıcılık kavramı ortaya çıkmıştır. Bilişim suçları olarak nitelendirilen bu tür suçlar günümüzde kişilerin özellikle kart bilgilerini veya kimlik bilgilerini ele geçirmek amacı ile yapılmaktadır. Bir Mersin Bilişim Avukatı ile çalışarak bu tür bir mağduriyette en iyi adımları atabilme imkanına erişebilirsiniz...

 

 

Mersin Bilişim Avukatı Ne İş Yapar?

Bilişim sistemlerine izin bir şekilde girme, şantaj, tehdit, müstehcenlik ve dolandırıcılık suçları Mersin Bilişim Avukatı olarak görev alan kişilerin hizmet verdikleri suç türleri arasında yer almaktadır. Mersin bilişim avukatı aynı zamanda içerik kaldırma, sosyal medya hesabı kapattırma ve online itibar yönetiminin korunması gibi hususlarda da önemli hizmetler sunmaktadır.

Online dolandırıcılık sistemleri ile ilgili olarak yeterli bilgi ve birikime sahip olan Mersin Bilişim Avukatı, müvekkili adına online itibarın korunabilmesi amacı ile Sulh Ceza Mahkemesine Dava açabilmektedir. Açılan bu davadan hızlı bir sonuç alınarak belirtilen sitenin veya sosyal medya hesabının hızlı bir şekilde kapattırılması sağlanabilir.

 

 

Bilişim Suçlarına Bakan Avukatlar!

 

Bilişim Suçlarına Bakan Avukatlar Şu Hususlarda Görev Alırlar;

  • Banka veya kredi kartlarının kötüye kullanılması,
  • Bilişim sistemini bozma, engelleme, yok etme ve değiştirme,
  • Bilişim sistemine girme-sızma,
  • Yasak cihaz ve program kullanma suçu olarak tanımlanmaktadır...

Online ortamda işlenebilecek suçlar ile ilgili olarak yeterli bilgi ve birikime sahip olan bilişim suçlarına bakan avukatlar Sulh Ceza Mahkemesine hızlı bir şekilde dava açıp gerekli ortamın kapatılıp online itibarın korunabilmesini amaçlamaktadır.

 

 

Bilişim Avukatı Mersin

Oldukça geniş bir alana yayılan bilişim hukuku, internete erişimin giderek artması ile önemi daha fazla anlaşılmıştır. Bu nedenle bir Bilişim Avukatı ile çalışılacak ise avukatın bilişim suçları ile ve bilişim hukuku ile ilgili olarak yeterli bilgi ve birikime sahip olup olmadığı sorgulanmalıdır.

 

Bilişim Avukatı Mersin de arıyorsanız Ceyhun Güvel Avukatlık Bürosu, yaşamış olduğunuz bu tür mağduriyetleri engin hukuk bilgisine sahip ekibi sayesinde kalıcı bir şekilde çözüme kavuşturmaktadır. Ceyhun Güvel Mersin Bilişim Avukatı ile irtibata geçmek ve bilişim suçları ile ilgili olarak çok daha kapsamlı bilgiler edinmek için Mersin Avukat sitemize ya da  0507 503 07 79 numaralı telefonu günün istediğiniz bir saatinde arayabilirsiniz...

 

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo