En İyi Silifke Avukat Nasıl Seçilir?

Anasayfa / Haber & Blog / En İyi Silifke Avukat Nasıl Seçilir?

Ceyhun Güvel Avukatlık Bürosu olarak sizlere burada en iyi Silifke Avukat seçimini nasıl yapmanız gerektiği ile ilgili olarak bilgilendirmede bulunmak istiyoruz. Ayrıca Silifke Avukat Ücretleri ile ilgili olarak da bilgilendirmelerde bulunacağız...

 

 

En İyi Silifke Avukat Nasıl Seçilir?

Mersin'in en gözde ilçelerinden bir tanesi olan Silifke'de Avukat seçerken dikkat etmeniz gerekenler ile ilgili olarak bilgilendirmelerde bulunmak istiyoruz. Silifke'deki en iyi avukat ile çalışmak istiyorsanız aşağıdaki yer alan kriterleri bir köşeye not almanızı öneriyoruz.

 

1-Silifke Avukat Seçerken Referanslara Göz Atın!

 

Silifke'deki en iyi avukat ile çalışmak istiyorsanız seçmek istediğiniz avukatın referanslarını mutlaka kontrol ediniz. Silifke'deki önemli kişi ve kurumların avukatlığını üstlenmiş olan ve girmiş olduğu bu davalardan başarılı sonuçlar alan bir avukat ile çalışmanız davadan başarılı bir sonuç alma ihtimalinizi güçlendirecektir.

 

2-Silifke Avukat Seçerken İletişim Kabiliyetini Göz Önüne Alın!

 

Silifke Avukat seçiminde mutlaka ve mutlaka avukatın sağlam bir iletişim yeteneğine sahip olmasına özen gösterin. Ayrıca avukatın sizinle olan iletişimine ve davanıza olan yaklaşımına dikkat etmeniz en doğru avukat tercihi yapmanızı sağlayacaktır. Sizinle iyi bir iletişim kuran avukat gelecekte yaşayabileceğiniz sorunlara da karşıda önemli önlemler alacaktır.

 

3-Silifke Avukat Seçerken Güvenilirliğe Odaklanın!

 

Silifke'de bir avukat seçerken dikkat etmeniz gereken önemli hususların başında avukatın güvenilirliğine odaklanmanızdır. Çünkü sizin için özel olan birçok detayı avukatınız ile paylaşmak zorunda kalacaksınız. Bu detaya dikkat etmeniz mahreminizi korumak için oldukça önemlidir.

 

Silifke Avukat Ücretleri Neye Göre Belirleniyor?

 

Silifke Avukat Ücretleri Mersin Barosunun belirlemiş olduğu taban fiyatlar üzerinden hesaplanmaktadır. Silifke'deki avukatların her yıl belirlenen bu taban fiyatların altında hizmet vermesi kesinlikle yasaktır. Silifke Avukat Ücretleri deneyim ve tecrübesi fazla olan avukatlarda çok daha fazladır.

Silifke'deki en iyi avukat ile çalışmak istiyorsanız iyi bir avukatlık ücreti vermeniz gerekebilir. Avukatın davanızın bulunduğu hukuk dalı ile ilgili olarak hakimiyeti de avukatlık ücretini etkilemektedir. Alanında söz sahibi bir avukat ile çalışmak istiyorsanız taban fiyatın üzerinde bir fiyat ödemek zorunda kalabilirsiniz.

 

Ağır Ceza Davalarında Avukatlık Desteği

Silifke avukat seçim süreci içerisinde en dikkatli olunması gereken alanların başında ağır ceza geliyor. Ağır ceza davaları cezai müeyyide konusunda diğer mahkemelere göre çok daha yüksek bir sınara sahiptir. Zimmete para geçirmeden başlayarak taksirler ve kasten adam öldürmeye kadar birçok suç ağır ceza kapsamında değerlendirilir. Ayrıca irtikap ve hileli iflas suçları da bu mahkeme kapsamında değerlendirmeye alınır.

 

 

Hileli İflas

Silifke avukat hileli iflas alanında da dava sürecinin izlenmesi de dahil olmak üzere tüm adımları tamamlayacaktır. Bu alanda bilinmesi gereken hususlar;

  • Hileli iflas alanında kişilerin mal varlığını karşı tarafı mağdur etmek için özel olarak azalttığı durumlar karşımıza çıkmaktadır.
  • Bu alanda bir senet ödemesinin yapılma süreci içerisinde kasada yeterli olan miktarın bulunmaması için adımlar atılması da buna dahildir.
  • Kişilerin mal varlıklarını kaçırma aşamasında kayıtların muntazam şekilde tutulması gereken belgelerde hatalar yapması ve yanlış bilgiler vermesi de bu suç türünde en sık rastlanan sorunlardandır.
  • Bu alanda sahte bilançolar çıkartmak ya da sahte muhasebe kayıtlarının tutulması da aynı kapsamda değerlendirilmektedir. Muhasebe kayıtlarında uyulması gereken usullerde resmi unsurların ana kaynak olarak kabul edilmesi gerekiyor.
  • Ana amaç kişilerin kendini iflas etmiş göstererek malların kaçırılması ve karşı tarafın mağdur edilmesidir.

Cezai müeyyidesi 3 yıldan başlayarak 8 yıla kadar uzamaktadır. Ağır ceza davalarında bu keskin yargılama cezai müeyyide sınırları sebebi ile alanında uzman olan isimlerden destek alınması çok büyük önem arz etmektedir.

 

 

Hileli İflas Nasıl İspat Edilir?

 

Silifke avukat aracılığı ile suçların karşılığında haklarınızın korunması ile sınırlı kalmayarak kişilerin bu suça gerçekten dahil olduklarının ispat edilmesi alanında da gerekli adımlar atılabilir. Hileli iflas suçunun kanıtlama aşamasının diğer suçlara göre bir kademe daha kolay olduğunun belirtilmesi gerekiyor. Özellikle resmi belgelerin sunulması ve gerçek bilançolar ile kayıtlara yansıyan bilançoların farklılığının sunulması mahkemenin bu alanda suçun ispatı için gerekli koşulların yerine getirilmiş saymasını sağlar.

 

 

Taksirli İflas

Hileli iflas kapsamında kişilerin bile isteye mallarını kaçırmak amacı ile kanunsuzluğa dahil olmaları görülüyor. Taksirle iflas kapsamında ise resmi kayıtların tutulması konusunda gerekli olan özenin gösterilmemesi en temel hatasıdır. Bu alanda diğer kasten taksirli ayrımlarında olduğu gibi cezai müeyyide bu tür kapsamında çok daha kısıtlıdır.

 

 

Taksirli İflasta Cezai Müeyyide

Kişilerin en kısa süre içerisinde gerekli olan başvuruları yaparak haklarını zamanaşımına düşmeden gerekli şekilde koruması gerekiyor. Taksirli olan iflas adımlarında 3 aydan başlayarak 2 yıla kadar uzayabilecek bir cezai müeyyide karşımıza çıkmaktadır. Uygun adımlar atıldığı zaman alınan cezanın maddi cezaya dönüştürülmesi ya da ertelenmesi de mümkün olacaktır. Bu erteleme ya da para cezasına dönüştürme adımlarında da kişilerin kesinlikle alanında uzman bir avukattan destek alması çok daha verimli olacaktır.

 

Kasten İnsan Öldürme Suçu Nedir? (TCK 81)

 

Kasten insan öldürme suçu, bir başkasının hayatına kasten son verilmesidir. Kasten öldürme suçunun temel şekli TCK md. 81’de, nitelikli şekli de TCK md.82’de düzenlenmiş olup suç ile korunan hukuki değer kişilerin yaşam hakkıdır.

İnsan yaşamına trafik kazası, iş kazası, doktor hatası vb. gibi nedenlerle taksirle son verilmesi halinde taksirle öldürme suçu meydana gelir. Kasten öldürme suçunun meydana gelebilmesi için failin bilerek ve isteyerek bir insanın yaşamına son vermesi gerekir.

5237 sayılı TCK’nın 81. maddesine göre, kasten adam öldürmenin basit şeklinin cezası müebbet hapis cezasıdır.

Silifke Boşanma Avukatı

Silifke boşanma avukatı aracılığı ile hukuki alanda ailenin birliğinin bozulma sürecinde gerekli olan desteği alabilirsiniz. Kişilerin bu süreç içerisinde destek alırken özellikle boşanma hukuku konusunda gerekli olan edinime sahip olan avukatları tercih etmesi çok daha önemli olacaktır.

Gerekli olan tecrübeye sahip olması ve öncesinde elde etmiş olduğu dava sonuçlarının başarılı olması lazımdır. Ceyhun Güvel boşanma hukuku konusunda size gerekli olan tüm desteği sunacaktır. Hali hazırda ailenizi dağılırken bir de hukuki prosedürleri takip etmemeniz için avukatınıza gerekli olan vekaletin verilmesi yeterli olacaktır. 

 

Silifke'deki en iyi avukat ile çalışmak istiyorsanız Mersin Avukat sitemizi ya da 0507 503 07 79 numaralı telefonu günün istediğiniz bir saatinde arayabilirsiniz...

 

 

Av. Ceyhun GÜVEL 2020 - Tüm Hakları Saklıdır. Kayseri Web Tasarımı - Seo